Незважаючи на постійні попередження правоохоронців про різні схеми шахрайств, довірливі громадяни продовжують віддавати свої заощадження аферистам. Зловмисники активно використовують в своїх цілях байки про те, що родичі потрапили у халепу і необхідні гроші. Лише протягом доби жертвами цієї схеми стало 8 мешканців Запорізької області.

Так 17 травня близько 12-ї години дня до Олександрівського відділення поліції через «102» звернулась 74-річна мешканка вулиці Запорізької. Пенсіонерка розповіла, що їй подзвонив невідомий та сказав, що син потрапив до лікарні, і необхідні гроші. Після чого за місцем мешкання заявниця передала незнайомцеві, який приїхав на таксі, гроші в сумі 6 тисяч гривень. Лише, коли жінка повернулась додому, то зателефонувала родичеві та з’ясувала, що він знаходиться на роботі.

А о 16:37 до цього ж відділення поліції через «102» звернулась 58-річна мешканка вулиці Шкільної. Заявниця розповіла, що до її квартири прийшов невідомий та під приводом того, що її донька збила людину, заволодів грошима в сумі 3500 доларів США. Через деякий час мати зателефонувала родичці, та з’ясувала, що вона знаходиться на роботі.

Цього ж дня до Комунарського відділення поліції звернувся 55-річний мешканець Запоріжжя.  Коли він знаходився на роботі, йому подзвонив невідомий та, як йому здалося, голосом схожим на сина сказав, що він знаходиться у поліції. Для нібито не притягнення родича до кримінальної відповідальності необхідно перерахувати гроші. Не перевіривши отриману по телефону інформацію, чоловік одразу перерахував понад 51 тисячу гривень. Лише згодом, зателефонувавши синові, заявник з’ясував, що родич до правоохоронних органів не потрапляв.

Жертвою цієї ж схеми стала і 77-річна жителька Комунарського району Запоріжжя, яка також звернулась за допомогою до правоохоронців. Пенсіонерка  розповіла, що їй подзвонила невідома жінка, яка назвалась працівником поліції та передала слухавку дівчині. Остання, як здалося старенькій, голосом доньки розповіла, що знаходиться у поліції та для не притягнення її до кримінальної відповідальності необхідні гроші. Заявниця, не вагаючись, перерахувала 10 тисяч гривень. Лише потім жінка подзвонила доньці та з’ясувалось, що в жодні неприємності родичка не потрапляла.

За всіма фактами триває перевірка. Вживаються необхідні заходи для встановлення причетних осіб до цих злочинів.

Запорізькі поліцейські знову просять громадян бути обережними під час спілкування по телефону з незнайомцями. Ким би не представлялись співрозмовники, варто обов’язково перевіряти отриману з вуст невідомих інформацію. З огляду на те, що найчастіше жертвами таких злочинів стають люди поважного віку, поліцейські просять запоріжців розповідати своїм близьким та рідним про можливі шахрайські схеми.

Відділ комунікації ГУНП в Запорізькій області