Основною проблемою, винесеною в середу на розгляд комісії з питань регуляторної політики, розвитку підприємництва, торгівлі, послуг та захисту прав споживачів, стало значне підвищення плати за землю.

«З цього приводу перед початком засідання під будівлею міської ради відбувся мітинг підприємців. Проблема збільшення податку з’явилася в результаті прийняття Закону про бюджет на 2016 рік, що зобов’язав застосувати індекс інфляції на цей рік 1,43, в той час як у минулому році він був 1,25. До того ж, було введено нову нормативно-грошову оцінку землі, яка вступила в дію з 1 січня 2016 року. Фактично це призвело до збільшення вартості оренди в два – два з половиною рази. Через це в Запоріжжі сформувався несприятливий бізнес-клімат. На сьогодні вирішенням аналогічної проблеми займаються в Дніпропетровську, Кривому Рогу, Харкові та інших містах. Тож ми продовжимо працювати у цьому напрямку. Питання стоїть на порядку денному. Виконавча влада і комісії разом будуть шукати оптимальний варіант для подолання цієї проблеми», – прокоментував ситуацію голова комісії Геннадій Фукс.

Також на цьому засіданні комісія розглянула звернення начальника інспекції з благоустрою Запорізької міської ради Вадима Лобка щодо проекту рішення про усунення наслідків порушень правил благоустрою шляхом звільнення території від самовільно розміщених об’єктів, тимчасових споруд та малих архітектурних форм. Комісія відправила проект на доопрацювання.

У засіданні постійної комісії брали участь депутати Геннадій Фукс, Олександр Кобзарюк, Катерина Константинова, Анатолій Поварчук, Сергій Полив`яний, Олександр Пшеничний.