Раїса Чухрай

У засіданні депутатської комісії з гуманітарних питань Запорізької міської ради взяли участь депутати Раїса Чухрай (голова комісії), В’ячеслав Анісімов, Микола Гамов, Ірина Костенко, Володимир Кузьменко, Михайло Левченко та Елліна Позднякова-Кирбят’єва.
На засіданні депутати обговорили ситуацію з нестачею дитячих садків у Бородінському мікрорайоні та можливість відкриття дошкільних груп на першому поверсі школи № 69. Для цього пропонується реконструювати приміщення. Зараз у школі навчаються 820 школярів (при нормі 1200). Депутати занепокоєні тим, що при цьому можуть погіршитися умови навчання дітей з початкової школи, яким краще перебувати на низькому поверсі. Депутат Елліна Позднякова-Кирбят’єва вважає, що перепроектування школи – не ефективне вирішення проблеми, тому що можливо, що через декілька років не буде вистачати місця для школярів та й узагалі відкриття декількох груп у цілому проблему не вирішить, потрібно шукати кошти на будівництво нового дитячого садка. Голова комісії Раїса Чухрай запропонувала депутатам найближчим часом зробити виїзне засідання комісії та вивчити детально питання на місці.
На засіданні комісії Раїса Чухрай поставила питання капітального ремонту підвальних приміщень учбових закладів та запропонувала розглянути можливість створення спеціальної програми для вирішення цього питання.
Депутати комісії забажали ближче ознайомитися з роботою Запорізького міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та запросити представника цього центру на одне із засідань з доповіддю.
Крім цього, депутати обговорили можливість створення соціального готелю. За інформацією фахівців, передбачається, що готель буде існувати для сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які після навчання залишилися без житла, а також для бездомних городян та тих, кому нема куди подітись після виходу з місць позбавлення волі. Планується, що в готелі будуть номери для двох-трьох осіб. Депутати не проти того, щоб готель існував, але депутат Ірина Костенко зазначила, що в ньому не повинні разом перебувати сироти та бездомні особи, особливо після місць позбавлення волі. Депутати погодилися, що для цієї категорії городян має бути окремий заклад.
На комісії йшла мова й про установку відеокамер спостереження на вулицях міста. Депутати вважають, що це питання треба вивчити детально та ознайомитися з дислокацією камер та ефективністю тих, які вже працюють. “Якщо мова йде про установку камер на темних вулицях, то вважаю, що доцільніше зробити спочатку там освітлення, а не витрачати гроші на спостереження. Крім цього, не треба забувати про функції та можливості правоохоронців”, – зазначив депутат Михайло Левченко. Депутати вважають, що камери спостереження, скоріш за все, потрібні в парках і скверах, у місцях, де найбільше людей.