Сьогодні, 20 липня, о 04:25 до енергомережі підключила п’ятий блок Запорізька атомна електростанція. До цього блок перебував на середньому плановому ремонті, про це повідомляє прес-служба держпідприємства “НАЕК “Енергоатом”.

Довідка. Запорізька АЕС є найбільшо. в Європі атомно. станцією зі встановленою потужністю. Її шість енергоблоків ВВеР- 1000 побудовані за радянським проектом В- 320. Перший енергоблок було введено в експлуатацію в грудні 1984 року, шостий – у жовтні 1995 року.

Отже, від сьогоднішнього ранку в роботі перебувають 11 з 15 енергоблоків на чотирьох українських АЕС: на енергоблоці №3 Запорізької АЕС триває 155-а доба середнього планового ремонту, на блоці №4 Рівненської АЕС – 16-а доба середнього планового ремонту, на блоці №1 Южно-Української АЕС – 15-а доба капітального планового ремонту, на блоці №2 Южно-Української АЕС – 6-а доба поточного ремонту.

Відомо, що усі показники на проммайданчиках усіх АЕС країни перебувають у межах норми. До основних показників входить радіаційний, протипожежний та екологічний стан.