У Запоріжжі з’явиться ще одне затишне впорядковане місце для відпочинку городян. В Олександрівському районі ведеться реконструкція скверу Театрального. Нагдаємо, у кінці жонтня міький голова Володимир Буряк особисто проконтролював хід  робіт. Сьогодні ж вже завершено перший етап реконструкції – виконані демонтажні і підготовчі роботи.

Сквер Театральний розташований в досить жвавій частині міста – виходить на проспект Соборний, навпроти знаходиться Запорізький академічний обласний український музично-драматичний театр імені Магара. Але вигляд він мав не приглядний, тож було вирішено привести його до ладу.

Через те, що різниця між верхньою і нижньою частиною скверу Театрального складає близько п’яти метрів, було вирішено зробити його четирьохрівневим, зі своєрідними терасами. 

З середини вересня підрядники взялися за діло. Запевняють: «Роботи йдуть, випереджаючи графік». Так, перший етап робіт уже завершено.

На будмайданчику вже вимальовуються обриси майбутнього скверу – виконані демонтажні і підготовчі роботи, майже зведена цегляна стіна, яка приховає від очей приватні гаражі. Дві блакитні ялинки пересаджені з одного місця на інше. Тераса вже готова для викладення плитки.

Голова Олександрівської районної адміністрації Валерій Мостовий запевнив, що всі роботи, заплановані на цей рік, будуть зроблені вчасно.IMG_6223

Сквер змінюється просто на очах, – говорить він. Підготовчі роботи теж фактично завершені. На наступний рік залишиться лише благоустрій та облицювання. Доріжки будуть вимощені тротуарною плиткою, сходинки обшиті гранітом, поруч встановлять лавочки. Прикрасять сквер і тематичні паркові світильники та зелені насадження – рулонні газони, квіти, дерева, чагарники. На закінчення робіт передбачено 5 млн 200 тис. грн (всього ж на проект виділено більше 10 мільйонів 200 тисяч гривень – авт.). Сквер матиме сучасний вигляд і буде затишним для запоріжців. Думаю, районна ялинка теж переміститься сюди, – розповів Валерій Мостовий.

А от головний інженер фірми генерального-підрядника Віктор Миколаєвський додав, що на капітальній реконструкції скверу Театрального укладено вже понад 500 куб. м бетону (проведені роботи на терасах). Тут постійно з 7 до 17 години працюють 20-25 робітників. Приміром, зараз фахівці викладають з цегли декоративну стіну, а потім облицюють її сучасними матеріалами. Така стіна гармонійно доповнить і прикрасить сквер. У найближчі дні, якщо дозволить погода, робітники візьмуться вкладати бруківку на терасі другого рівня, загальною площею 600 кв. м. Колір бруківки – червоний та сірий. А навесні запланована висадка зелених насаджень. Загалом, у кінці першого півріччя, запоріжці побачать тут чудовий сквер, – запевнив фахівець.