Підготовка до новорічних свят у самому розпалі: магазини прикрашають вітрини ялинковими іграшками, гірляндами, сніжинками, в супермаркетах на передні полиці виставили новорічні прикраси, жителі міста також потроху почали прикрашати свої оселі. Не вистачає лише головного атрибуту прийдешніх свят – ялинки, та це не на довго, адже у місті днями вже з’явилося декілька зеленобоких красунь.
У понеділок, 11 грудня, комунальним закладом «Титан» було розпочато монтаж новорічної ялинки на площі Маяковського.
– Ялинка буде така, як і минулого року, її висота – 22 метри, плюс яскрава верхівка. Крім іграшок, які були минулого року, ми закупили 100 нових новорічних прикрас золотого кольору, які символізують прийдешній рік жовтої собаки. Також буде встановлено нові гірлянди і підсвітку. Із нових прикрас, розміщених на площі, будуть: олень з підсвіткою, ведмедик і сніговик, – повідомила директор КЗ «Титан» Лариса Іщенко. – Ялинка, встановлена на площі Маяковського, штучна і важить близько 8 тон. Її встановлюють з 2008 року, зараз на ній минулорічна хвоя (1300 гілочок), наступного року її замінять на нову зелену масу. На повне встановлення ялинки йде 7 днів.
Також на площі вже встановлено новорічні будиночки, які винаймають приватні підприємці, що під час свят запропонують усім охочим різноманітні смаколики, чай, каву. Скоро біля ялинки почнуть прикрашати і будиночок Діда Мороза, у якому поставлять скриньку, куди діти зможуть покласти листи зі своїми бажаннями.
Але площа Маяковського не єдине місце, де можна буде перейнятися духом новорічних свят і насолодитися спалахами гірлянд. Вже встановлено ялинку на площі Фестивальній, ця зелена красуня не штучна – на металевому каркасі закріплено більше 300 живих ялинок, прикрашених 3000 тисячами прикрас, які створили діти із обласних шкіл. Крім того, на бульварі ім. Шевченка встановлюють новорічні інсталяції, гірлянди.
Також розміщуватимуть ялинки і святкові прикраси райони міста, буде прикрашено парки. Наприклад, головна ялинка Вознесенівського району буде встановлена біля цирку.
До речі
Під час новорічних свят містом гуляють сотні відпочиваючих, тож комунальним службам доводиться прикласти зусиль, аби підтримати чистоту. Ми поцікавились у Лариси Іщенко, хто ж займається прибиранням міста, коли на його вулицях особливо багато людей:
– Прибиратимуть території люди, закріплені за певними локаціями, ТОВ «Умвельт» виставляє на площі Маяковського 4 баки під сміття і на Фестивальній – 10. Тобто прибиральники збиратимуть сміття у баки, які потім вивозитиме «Умвельт».
Отже, як ми бачимо, місто ретельно готується до святкування Нового 2018 року, і вже за тиждень, 19 грудня, в День святого Миколая, відбудеться урочисте відкриття ялинок: о 16:00 на площі Фестивальній, 17:00 – площа Маяковського.