В управлінні транспорту та зв’язку Запорізької міської ради пройшла зустріч з перевізниками, в ході якої їм знову нагадали, пасажирів яких пільгових категорій потрібно возити безкоштовно.
– У звязку з тим, що розпочалось навчання, зросла кількість звернень громадян з приводу відмови водіїв провозити учнів за півціни. Коли ми у 2017 році приймали цю зміну до договору на перевезення, проводилися консультативні зустрічі з власниками автопідприємств, і це було спільне рішення. Ми будемо ретельно стежити за тим, як водії та перевізники виконують цю умову договору та відповідно реагувати на кожне звернення з цього приводу. Для задокументованих випадків будуть розроблятися відповідні механізми покарання, – зазначив начальник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Олександр Власюк.-  Найрезонансніший випадок був на 31-му маршруті, де водій вступив у перепалку зі школярем. Водій визнав свою вину за те, що він був неправий. Він отримав догану. Це людський фактор. Проте ми будемо дуже різко реагувати на такі випадки. Перевізники мають проводити роз’яснювальні бесіди з водіями, щоб такі ситуації не повторювалися.
Перевізникам нагадали, що школярі мають право на 50-відсоткову знижку на проїзд. Пільга діє з понеділка по п’ятницю. При цьому час перевезень не обмежується ранковими і денними годинами. Виняток становлять тільки канікули. Нагадаємо, для того, щоб платити за проїзд півціни, дитина повинна пред’явити учнівський квиток.

На зустрічі були і представники ГО «Товариство ветеранів АТО». Вони запропонували свою допомогу і співпрацю.
– Працювати в першу чергу потрібно з перевізниками, які виграють тендери, опікуються водіями. У нас у кожного є свої обов’язки, які треба виконувати, – зазначив представник ГО «Товариство ветеранів АТО» Михайло Пирог. – Ми готові піти на зустріч міськвиконкому і запропонувати допомогу. Наші хлопці їздять і у великому муніципальному транспорті. Цікаво, що окрім пільгової категорії людей, там їздить багато тих, хто мали б сплачувати проїзд. Користуючись тим, що там немає кондукторів, вони просто їдуть «зайцем». Як утримувати парк великих автобусів, тролейбусів, якщо навіть люди, які зобов’язані за себе заплатити, цього не роблять? Треба розробити конкретний план дій.

Крім того, перевізникам нагадали, що є категорії людей, які мають право на безкоштовний проїзд:
пенсіонери (за наявності пенсійного посвідчення, без обмежень по кількості осіб на один автобус);
діти до 6-ти років (без надання окремого сидячого місця);
діти з багатодітних сімей;
діти-інваліди, а також будь-яка людина, яка їх супроводжує;
учасники бойових дій, в тому числі в зоні АТО.