На минулому тижні Україна знову заговорила про заборону абортів. 29 березня у Верховній раді було зареєстровано законопроект, який забороняє цю процедуру по бажанню жінки. Автором виступив нардеп Дмитро Голубєв від БПП. Головні аргументи – це низька народжуваність в країні.

До чого приведе заборона абортів можуть розповісти бабусі та прабабусі, адже за часів Радянського союзу, точніше років до 60-70-х це було суворо заборонено – за порушення законодавства могли посадити у в’язницю. Та навіть у часи, коли це було дозволено, жінки намагались не звертатися до лікаря, бо це було страшним соромом. «Скинути» дитину допомагали бабусі-повитухи, лікарі за певну «подяку» та й самі жінки не рідко звертались до «народних методів» переривання вагітності.

Дівчата, не знаючи, що робити стрибали з шафи, тягали важкі речі, годинами могли сидіти у гарячій ванні, адже ще у давнину було помічено, що високі температури можуть спровокувати викидень. Та часто цей метод не допомагав, а лише викликав стрімкі кровотечі.

Популярністю користувались відвари трав, але їх «ефективність» інколи виявлялась в отруєннях жінки та патрологіях новонароджених.

Більш радикальній спосіб, яким до речі користувались «помічниці» повитухи – це проколювання та вишкрібання ембріону за допомогою гострої спиці. Метод для жінки нерідко закінчувався безпліддям та смертю через сепсис.

До чого всі ці «страшилки»? Це – минуле, через яке пройшло не одне покоління жінок. Якщо народжувати не має бажання та не має можливості зробити необхідну процедуру у лікарні, людина буде шукати спосіб зроби ти все «по-тихому». Й у результаті ми отримаємо не демографічний «бум», а «бум» жіночої смертності.

 

Думка

Митрополит Запорізький і Мелітопольський Лука:

Я категорично проти абортів, але і проти такого закону. Єдине, до чого він може призвести – це процвітання підпільних операцій і збільшення жіночої смертності. Треба не закони подібні вводити, а більше приділяти уваги вихованню цнотливісті молоді.

 

Думка громадськості

Як ви відноситесь до законопроекту, який забороняє аборти?

Катерина Сліпчук: Та краще б їх не заборонили, а зробили безкоштовними! Краще аборт, ніж викинуті немовля на смітник.

Ксенія Івченко: Я проти. Це моє рішення робити аборт чи ні. Чому мій організм повинен залежити від рішення політиків? Що далі: введуть закон не займатися сексом до шлюбу або в певні дні? Ксенія Опанасенко: Я проти. Деякі народжують дітей, отримують гроші, а потім покинута дітвора страждає в дітбудинках.

Ксюша Шарабура: Категорично проти. Сітуації бувають різні, як варіант, можуть підвести засоби контрацепції, а подружжя, наприклад, не готова до народженя дитини ні фінансово, ні фізично, ні морально. Так навіщо, в такому випадку народжувати в безгрошів’ї?

Ольга Песнева: Зростуть кримінальні аборти, а відповідно жіноча смертність. Абортів менше не буде – буде більше сіріт. Я вважаю, що потрібно зробити доступними контрацептиви. Необхідна просвітницька робота, особливо для сільської молоді.

Ірина Дегтяр: Маячня повна, ми в який час живемо взагалі?! Хочуть підвищити народжуваність, нехай створюють в країні умови життя, при яких будеш народжувати не одну дитину і знати що поставиш її на ноги.

Марія Семенюк: Я проти вбивства дітей, але з цим законом нехай приймуть закон про кару для «мам», які жорстоко кинули своїх дітей. Нехай саджають у тюрму за невиконання батьківських обов’язків.

Дарина Буцанова