Перед початком сезону теплих батарей багато запитань у жителів Запоріжжя залишається щодо сплати за майбутнє тепло

Як вже повідомлялось, 30 вересня між НАК «Нафтогаз України», центральною владою та Асоціацією міст України було підписано важливий Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води в опалювальному періоді. Завдяки цьому Меморандуму тарифи залишаться на попередньому рівні

Кожен мешканець міста буде сплачувати за тепло і гарячу воду, як і торік. Цього опалювального сезону введено новацію – застосування двоставкових тарифів на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії. Таке нововведення передбачене Постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 №869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

Двоставковий тариф на теплову енергію та послуги з постачання теплової енергії складається з 2 ставок – постійної і змінної, роз’ясняють у Концерні «Міські теплові мережі». Постійна ставка – це постійні витрати підприємства, які необхідні для надання якісної й своєчасної послуги з постачання теплової енергії і постачання гарячої води (підтримка в робочому стані джерел теплової енергії і теплових мереж, а саме амортизація обладнання, проведення ремонтів, підготовка до зими, утримання технологічного обладнання, оплата праці фахівців, нарахування обов’яз­кових платежів, податків і зборів). Споживач оплачує цю частину видатків щомісячно рівними частинами протягом року в опалювальний та міжопалювальний періоди.

Змінна ставка залежить від обсягів виробленої теплової енергії, тому що включає витрати на придбання природного газу, електроенергії на технологічні потреби, покупну теплову енергію. Споживач по цій ставці оплачує кошти тільки в опалювальний період, за наявності приладів обліку відповідно до їхніх показань.

З 1 листопада в Україні набувають чинності зміни в системі розрахунків за теплопостачання та гарячу воду. Запроваджується обов’язкова абонентська плата щомісяця з однієї квартири, без урахування площі. Якщо є 2 послуги – опалення та гаряча вода, то абоненти сплачуватимуть 2 абонентські плати.

опалення

Читайте також: Названо дату увімкнення опалення в Запоріжжі.