7 квітня Запорізький міський голова Володимир Буряк проконтролював, як виконуються роботи з реконструкції хлораторної Дніпровської водопровідної станції №2 КП «Водоканал».

На ДВС №2 готують для подачі населенню питну воду, яку споживають мешканці Дніпровського, Хортицького, Запорізького районів, а це понад 300 тисяч мешканців.

Побудовано станцію ще 1970 року. Але з тих пір санітарні норми значно змінилися, і в 2012 році знадобилася заміна частини обладнання. У зв’язку з цим ухвалено рішення про реконструкцію ДВС №2.

Як розповів начальник ДВС №2 Андрій Маслов, у 2012 році було завершено перший етап реконструкції – в хлораторному відділенні вдосконалили технологію знезараження питної води. Впроваджено дробове хлорування в дві стадії, що дало можливість знизити витрату хлору при дотриманні нормативних вимог до якості води по залишковому хлору і мікробіологічним показникам. У 2013-2014 роках роботи з  реконструкції хлораторної практично припинилися через відсутність фінансування.

Вони знову поновилися лише 2015 року – тоді було освоєно півтора мільйона гривень.

У 2016 році міська влада планує завершити другий етап реконструкції. Стіни будівлі нового хлораторного відділення вже зведено, але залишилося ще багато будівельних робіт: покрівля, утеплення фасаду, внутрішнє оздоблення приміщень. На завершення будівництва та перенесення і монтаж обладнання в бюджеті міста на 2016 рік передбачено 3,9 мільйона гривень.

Міський голова поставив завдання ввести в експлуатацію оновлену хлораторну до Дня міста:

– Я не задоволений темпами реконструкції. Ставлю завдання до 30 червня завершити загальнобудівельні роботи, а до Дня міста – закінчити перенесення обладнання та повністю ввести нову хлораторну в експлуатацію.

Автор: Ірина ГАВРИЛЕНКО,

фото Володимира ШЕРЕМЕТА