Володимир Буряк розповів, скільки сучасного і нового обладнання було придбано для комунальних лікарень і як оновлюється первинна ланка надання медичної допомоги

Снимок«Якщо для міста немає нічого ціннішого за людей, які в ньому живуть, то для людей немає нічого ціннішого за здоров’я: власне, здоров’я близьких, здоров’я наших дітей і наших батьків, — наголосив в черговому зверненні міський голова Володимир Буряк, а – тому ми робимо все необхідне, щоб процес реформування не став болісним, ані для людей, ані для медиків».

Реформа децентралізації та медична реформа, які були запроваджені в Україні, змінили процеси фінансування і організацію медичного обслуговування на місцях, тому міській владі довелось докласти і зусилля, і ресурси, аби реформування не мало негативного впливу на якість медичних послуг наших мешканців.

За словами Володимира Буряка, у Запоріжжі успішно реалізована Програма розвитку первинної медико-санітарної допомоги – одна з перших в Україні. «Важливо, що до розвитку міських лікарень у Запоріжжі підійшли комплексно. Один з прикладів – 5 міська дитяча лікарня. У 2017-2019 роках для медичного закладу придбали 10 апаратів ШВЛ, дві реанімаційні системи для новонароджених, чотири діагностичні рентгенівські системи (одна з них працює у поліклініці), три стаціонарні апарати УЗД та портативний апарат УЗД, мобільну рентгенівську систему та інше. Загалом на ці цілі було спрямовано 27,3 мільйони гривень», — зауважив мер. Було проведено низку ремонтів, зокрема у відділенні відновного лікування, а у рентгенодіагностичному відділенні створено три нові  рентгенкабінети.  Завершено ремонт у інфекційно-боксованому відділенні для дітей у віці від 3 до 18 років, відділенні інтенсивної терапії новонароджених.

Окремо Володимир Буряк підкреслив те, скільки було зроблено і робиться далі в сфері оновлення обладнання запорізьких лікарень.  У 2016-2019 роках було придбано  медичного обладнання на суму понад 270 мільйонів гривень. Зокрема, 2 комп’ютерні томографи, цифровий мамограф, 17 рентгенодіагностичних систем, 9 ультразвукових апаратів експерт-класу, 4 фіброгастро- і бронхоскопи, 63 апарати штучної вентиляції легень; 85 моніторів пацієнта; 22 дефібрилятори, рентгеноскопічна система С-дуга, 29 стоматологічних установок; 4 операційні відеостійки.

Важливим придбанням став сучасний ангіограф для Міської лікарні екстреної та швидкої медичної допомоги. Цей апарат рятуватиме сотні життів щороку.

Вчасне надання першої медичної допомоги – це половина успішного лікування, тому міська влада робить усе можливе, аби медичні амбулаторії та Центри первинної медично-санітарної допомоги працювали швидко і якісно. За попередні кілька років у Запоріжжі було створено мережу сучасних амбулаторій, виконано  низку ремонтів. Наприклад, у 2018 році після капітального ремонту запрацювала дитяча амбулаторія на вулиці Ладозькій, 17 у Бородінському мікрорайоні, сімейна амбулаторія по вулиці Істоміна. У 2019 році відкрито після реконструкції амбулаторії в Шевченківському районі по вул. Брюллова, 6, завершено капітальний ремонт дитячих амбулаторій на вул. Автозаводській, 8б та вул. Карпенка-Карого, 7, реконструкцію дорослої амбулаторії по вул. Новокузнецькій, 20а.

Всі ці кроки у розвитку сучасної медичної системи в місті і далі виконуватимуться, оскільки, на думку Володимира Буряка, здоров’я людей – це головний пріоритет для діяльності кожної влади.

Читайте також: До садочку без черг: в запорізьких дошкільних закладах тривають масштабні реконструкції