Запорізькі парки, сквери, фонтани, сміттєві баки страждають від невідомих хуліганів

Міська влада намагається зробити місто ще кращим на радість людям, а деякі цього не цінують.  Від рук вандалів страждають парки, фонтани і навіть контейнери для сміття

У Запоріжжі цього літа вандали знову суттєво пошкодили майно громади. Наприклад, постраждали знамениті фонтани на площі Поляка. Невідомі викрали частину форсунок з конструкцій. Спочатку – 19 латунних елементів з одного фонтана, а через тиждень 55 – з іншого.

Ці форсунки є важливими деталями трубопроводу для кільцевої подачі води для обох фонтанів. Фонтани на площі Поляка складають 2 круглі чаші по обидві сторони пр. Соборного. На кожному фонтані подачу води забезпечують 55 форсунок. Без них фонтани в червні залишалися в робочому стані, але водні струмені не били так високо, як повинні. Матеріальний збиток від дій вандалів становив 50 тис. грн.

Від рук викрадачів металу постраждав і фонтан на Парковому бульварі. Його відкрили в травні 2016 року після 25-річного простою! На відновленні родзинки району наполягали місцеві жителі, які у 2015 році звернулися за підтримкою до Володимира Буряка. Крім реставрації фонтану на бульварі озеленили та облагородили прилеглу територію, створивши красиве місце для прогулянок і відпочинку.

Але деяким людям в місті, мабуть, не подобається краса. У липні вандали вкрали насоси фонтану: попередньо перекрили воду і винесли 5 металевих форсунок-розпилювачів води і 3 насоси. І завдали цим великої матеріальної шкоди. На відновлення фонтану необхідно близько 150 тис. грн (така вартість викрадених елементів).

А в Хортицькому районі невідомі знищують нові лавочки, які встановлені в парку. Кілька разів їх буквально «з корінням» виривали: не зупиняє вандалів навіть той факт, що вони забетоновані в доріжки!o_1d6dcepf718v2f56k6ueluae7bc

Примудрилися хулігани зіпсувати і обладнання на новому Правобережному пляжі – причому в перші ж дні після його відкриття! Зруйнували дерев’яні двері рятувальної вишки, зламали ручки і двері в роздягальні для людей з інвалідністю, розгромили кілька лавок, зняли півсфери на тротуарі, які перешкоджали автомобілям заїжджати на Набережну.

Не обійшлося без вандалів і на каскаді фонтанів «Райдуга». Там шкідники зруйнували частину архітектурної конструкції на одній з лавок.

– Має бути повага до праці людей. Міська влада намагається зробити місто ще кращим на радість людям, а деякі цього не цінують. По кожному випадку вандалізму ми звернулися в поліцію. Сподіваємося, знайдуть винних», – каже головний інженер КП «Титан» Інна Харитоненко.

Також вандали продовжують знищувати контейнери для сміття, які встановлено у дворах багатоповерхівок. Минулого року спалили 125 баків, цього року – вже близько 60. Підприємству «Вельтум-Запоріжжя» доводиться відновлювати контейнери, витрачаючи на це кошти, які можна було б пустити на облаштування контейнерних майданчиків.o_1dm0o0id617gf32hd4t11o0bd31u

Ще нерідкі випадки, коли вандали знімають коліщатка з контейнерів. Тому співробітники підприємства намагаються приварювати колеса, щоб їх важко було зняти.

Читайте також: Запоріжцям розповіли, де можна паркуватись біля ринків