Запорожці стурбовані, чи почнеться опалювальний сезон вчасно в тих багатоквартирних будинках ОСББ, де ще не вирішено питання з їх новими управителями. Чи не зникне вже зараз холодна вода, і як правильно вирішити проблему з її підкачкою.
Засідання постійної комісії з питань життєзабезпечення міста, яке відбулося 13 вересня під керівництвом депутата Олега Адаманова, було присвячене питанням підготовки багатоповерхових будинків до осінньо-зимового періоду, а також зверненням громадян.
Підготовка до нового опалювального сезону йде за графіком, але є безліч гострих питань, що потребують невідкладного вирішення. Випереджаючи події, можна припустити, що дана проблематика заявить про себе у багатьох будинках Запоріжжя, які ОСББ за допомогою будь-якого управителя повинні були готувати протягом літнього періоду, адже до холодів залишилося близько місяця.
Актуальним залишається питання, як комфортно жити мешканцям багатоквартирних будинків до проведення реконструкції системи водопостачання, яка планується, згідно з міською програмою, тільки в 2018 році. Сьогодні ряд ОСББ користуються резервними насосами для підкачки холодної води, однак вони є не у всіх. Поки що в тарифах на послуги з обслуговування будинку немає статті на установку підкачувальної станції.
Є вихід, наприклад, керівництво ОСББ будинку на вул. Лобановського, 28, може взяти в оренду насос, і надавати послуги сусідам – будинкам №29-30. Це така ж потрібна для кожного із нас послуга, як скажімо, електроосвітлення в під’їзді.
Стоїть питання, як сьогодні КП «Водоканал» може якомога швидше надати якісну ліцензійну послугу своїм споживачам з підкачки холодної води. Так, до кінця вересня комунальне підприємство повинно укласти договір з ПАТ «Запоріжжяобленерго», щоб жителі не скаржилися на перебої з холодною водою. Наприклад, будинок на вул. Лобановського, 30, поки знаходиться в господарському віданні КП «Наше місто». І подібних будинків в Запоріжжі, у яких ще не вирішилося питання щодо нового управителя, близько 130.
За словами Олександра Ніколаєнко, міська влада повинна подбати про своїх громадян вже зараз і допомогти з підготовкою будинків до опалювального сезону. Зокрема, КП «Наше місто» (на його балансі поки що знаходяться 3248 будинків – авт.), а в інших випадках – КП «Водоканал» планують виставити мешканцям своїх будинків в платіжках досить помірну плату за насосну підкачку холодної води. Якщо назначать нового управителя у тій чи іншій багатоповерхівці, то він повинен виконувати весь комплекс робіт, необхідних для підтримання будинку в належному технічному та санітарному стані, вирішення всього комплексу господарсько-побутових питань у домі.
На засіданні піднімалися питання виконання санітарної обрізки дерев, які заввишки дев’ятиповерхового будинку та представляють небезпеку під час негоди: упираються у вікна, балкони та дах. Пітримали депутати мешканців будинка на вул. Зеленій, 35, які просять місцеву владу їм допомогти встановити індивідуальну систему опалення.
Цікавою вийшла дискусія про тривалу і напружену роботу з установки лічильників на будинки. Як відомо, нові комунальні правила вимагають наявності загальних лічильників на тепло у воду в кожній багатоповерхівці. Згідно місцевій програмі, є потреба в установці ще 740 лічильників, але поки що кошти виділені на 212, проте робота триває.
Депутати підняли актуальне питання, чому патрульні виїжджають на визов протягом півгодини, а не за 10 хвилин. Присутній представник поліції пояснив, що «як тільки житель міста натискає кнопку «102» – виклик завантажується на монітор диспетчера управління нарядами. Вивчивши карту, на якій відображаються наряди патрульної поліції, черговий визначає найближчий наряд. Тобто практично відразу, як тільки є можливість виконати завдання, воно виконується».
Депутат Віктор Гринь порекомендував поліцейським не просто виїжджати на визови, але й частіше оформляти акти. «Якщо місцеві жителі бачать, що поліція на їх боці, то вони вам допоможуть з’ясувати обставини тієї чи іншої справи. Треба бути більш впевненими у собі! Навчіть цьому своїх підлеглих, дайте їм віру у себе!» – наголосив він.
Наприкінці засідання депутати розглянули Проект №35 «Про внесення змін до міської цільової програми запобігання і ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, організації рятування на водах на 2017-2019 роки». Зокрема рятувально-водолазній службі збільшать фінансування протягом трьох років на придбання обладнання довгострокового користування у сумі 378,9 тис. грн, а саме – на компресор 114 тис. грн, ехолот – більше 28 тис. грн, двух комплектів для відеоспостереження з монтажем на міських пляжах – більше 236 тис. грн.
За допомогою також звернулися працівники ГУ МЧС України в Запорізькій області. У зв’язку з ростом пожеж у період з червня по серпень, вони майже витратили свій ліміт, виділений за рахунок держбюджету, на пальне і нові автомобільні шини. На ці статі витрат до кінця року їм треба більше 490 тис. грн. Усе літо рятівники працювали у посиленому режимі, зокрема на о. Хортиці щодня чергували три машини вогнеборців, зараз – одна. Щомісяця для якісної роботи восьми підрозділів є потреба в 1-2 тоннах пального.
Депутати Олег Адаманов, Олександр Ніколаєнко, а також більшість їх колег підтримали рятівників, чия робота має стратегічне значення для безпеки міста і громадян, і планують винести це питання на розгляд сесії. Треба діяти спільно!