У Запоріжжі відбулася урочиста церемонія з нагоди початку спільної з німецькими фахівцями програми тематичного вдосконалення для керівників закладів охорони здоров’я «Сучасні аспекти менеджменту в охороні здоров’я» у рамках трьохстороннього меморандуму між німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Міністерством охорони здоров’я України, Департаментом охорони здоров’я Запорізької ОДА та Запорізьким державним медичним університетом. Ці німецькі ініціативи реалізуються, крім Запорізької, у Харківській та Дніпровській областях України

Запорізькі фахівці вивчали в Німеччині сучасні програми та переймали досвід, який вони адаптують до наших умов. Питання децентралізації невід’ємно пов’язані с реформуванням, у тому числі – у сфері охорони здоров’я. Тому в Запоріжжі створюється нова стратегія розвитку спільно з німецькими фахівцями.

Експерт німецької федеральної компанії Deutsche Gesellschaft f?r Internationale Zusammenarbeit (GIZ) Штефен Дрегер надав практичні рекомендації щодо поліпшення менеджменту медичних установ. Цикл тематичного удосконалення «Сучасні аспекти менеджменту в охороні здоров’я», з якого і почнеться програма оптимізації системи управління медичними закладами, орієнтований на керівників вищої та середньої ланки, а також лікарів-спеціалістів у сфері охорони здоров’я. Тренінги охоплять також теми обслуговування пацієнтів, контролю якості надання медичної допомоги, фінансового менеджменту.

– Головна мета програми – це покращення якості медичних послуг для населення та внутрішньо переміщених осіб, які проживають у регіоні, – підкреслив Штефен Дрегер. – Сфера охорони здоров’я є основним напрямком нашої роботи. Німецький досвід свідчить, що сфера охорони здоров’я потребує вивчення менеджменту, високої якості управління, запровадження сучасних технологій.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ