Спортивна громадскість міста, родичі та друзі на площі Запорізькій зустрічали наших паралімпійців із далекої Бразилії. Про їх подвиги багато хто з нас уже знає – дійсно люди з обмеженими можливостями зробили те, до чого здорова команда українських олімпійців, навіть не змогла наблизитися. Збірна команда паралімпійців зайняла призове, третє командне місце, завоювавши рекордну кількість медалей – 117 (41 золоту, 37 срібних, 39 бронзових). Свій вклад в загальну. 

перемогу (а для України – це перемога) внесли і запорізькі спортсмени. Так, перше запорізьке «золото» здобула Інна Черняк (дзюдо, вагова категорія 57 кг, тренер Андрій Бондарчук), три срібні медалі та одну бронзову виборола Вікторія Савцова (плавання, тренер Наталя Самородіна), «бронза» – від Марини Вербової (плавання, тренер Олег Удалов), дві золоті медалі у командному виступі здобули Михайло Попов та Максим Ніколенко (настільний теніс, тренери Валентина Патчіна та Володимир Панасенко), срібна медаль – на рахунку Марії Помазан (легка атлетика, штовхання ядра, тренер Тамара Едішерашвілі), «срібло» – від Миколи Діброва (легка атлетика, штовхання ядра, тренер Віра Жир).

Привітати запорізьких паралімпійців приїхав навіть віце-премєр міністр України Павло Розенко, який перебуває в нашому місті з робочим візитом. Ось що він сказав спортсменам:

– Як людина, яка допомогає паралімпійському руху в Україні, я не міг не скористатися такою нагодою і приїхав вас зустріти. Спостерігаючи реакцію в соціальних мережах всього нашого суспільства за успіхами паралімпійців, стало зрозуміло, що для багатьох це був шок. Ніхто не очікував від вас такої кількості нагород. Хоча для мене особисто, це не було великим сюрпризом, оскільки знаю, що паралімпійський рух в Україні і без значної підтримки з боку влади розвивається і здобуває своє місце в світовому спорті. Але, вибачайте, третє місце в загальному заліку, це навіть для мене стало сюрпризом. Випередити команду Сполучених Штатів Америки, це взагалі поза розумінням процесів, що там відбувались. Ви просто молодці! І на цьому ми не будемо зупинятися – в наступному році влада вдвічі збільшує бюджетну підтримку паралімпійському спорту в Україні.

Звичайно, паралімпійці були втомлені з дороги, тому їм запропонували знову сісти в автобус і їхати на відпочинок. Проте деякі екслюзивні флеш-інтерв’ю зі спортсменами ми встигли зробити. У наступних номерах газети читайте: чи легко дались золоті медалі нашим тенісистам, що дорожче для плавчині Вікторії Савцової – одне «золото» в Лондоні, чи 4 медалі в Ріо, чому Марія Помазан з нетерпінням очікує наступний чемпіонат світу, а керівник Запорізького регіонального центру «Інваспорт» України Андрій Барабанов розповість, чому наші паралімпійці виступають краще від олімпійців.

Юрій ХАРЧЕНКО, фото Володимира ШЕРЕМЕТА