Запорізька область отримує 74 мільйони євро від німецького банку, що будуть спрямовані на місцеві проекти поліпшення інфраструктури. За умови співпраці йшла мова під час зустрічі першого заступника голови Запорізької ОДА Дмитра Давтяна з представниками німецького банку KfW: старшим проектним менеджером відділення енергетики та природних ресурсів по регіону «Східна Європа, Кавказ, Центральна Азія» банку KfW Інго Баумом та проектним координатором Бюро KfW в Україні Віталієм Шмерігою. На зустрічі також були присутні фахівці Запорізького міськвиконкому та КП «Облводоканал». Учасники заходу обговорили шляхи ефективного залучення кредитних ресурсів банку KfW в пріоритетні для Запорізької області проекти.
За результатами перемовин з німецькими банкірами Дмитро Давтян підтвердив наміри обласної влади щодо фінансування об’єктів банком KfW у рамках нецільового кредиту фінансування проектів розвитку інфраструктури України. Також досягли домов-леність про розширення переліку об’єктів, що можуть бути профінансовані, з включенням до них проектів КП «Облводоканал». Попередньо сторони затвердили таким чином п’ять проектів: переведення теплопостачання будівель 275 установ бюджетної сфери на гранульоване паливо та теплонасоси у Запоріжжі та їх термомодернізація, переведення гарячого водопостачання Шевченківського району Запоріжжя на гранульоване паливо, будівництво Приморського групового водоводу для водопостачання населених пунктів Бердянського і Приморського районів, реконструкція майданчика насосної станції IV-го підйому Західного групового водоводу в Бердянську. Проекти, які мають проектно-кошторисну документацію, позитивні висновки держекспертизи, почнуть реалізовувати вже на початку 2017 року. Із майже 82 млн. євро, виділених на фінансування за рахунок кредитних коштів KfW проектного напрямку «Комунальна інфраструктура» Запорізька область отримує 73 млн євро.
Довідка «УК»: Kreditanstaltf?rWiederaufbau (KfW) – німецький державний банк, де федеральному уряду Німеччини належить 80%, федеральним землям -20% акцій. Одним із основних завдань банку є заохочення розвитку в країнах з низьким рівнем економічного розвитку. Банк діє від імені федерального уряду, є одним із найбільших банків розвитку у світі. Дочірня KfW DEG фінансує компанії, які інвестують у виробництво і створюють робочі місця в країнах, що розвиваються. У 2009-2010 роках в списку 50 найнадійніших банків світу, опублікованому журналом Global Finance, цей банк посів перше місце.