Міська влада Запоріжжя пояснила, чоту повітряна тривога спрацювала сьогодні вранці лише після першого «прильоту» ворожої ракети:

«За виявлення потенційної повітряної загрози в Україні відповідають радіолокаційні підрозділи Повітряних сил. Та справа в тому, що виявити всі загрози неможливо. Ракети є дуже малопомітними цілями, до того ж вони ще й програмують свій курс. Вони летять дуже низько і можуть огинати рельєф місцевості. Це дозволяє їм залишатись непоміченим для повітряних сил і не бути збитою протиповітряною обороною. Ракети, які летіли сьогодні, летіли саме на низькій висоті. Про це вже повідомили в Енергоатомі. За інформацією підприємства, ракети низько летіли над майданчиком Запорізької АЕС у напрямку Запоріжжя. Тому, якщо у місті був приліт, але перед цим не вмикали сирену, це означає, що повітряні сили не побачили ракету, але сповіщають про приліт наступної», йдеться у роз’ясненні.

Влада закликає запоріжців не панікувати: хоча ворог і намагається максимально приховати рух своїх повітряних об’єктів, більшу частину повітряних загроз наші військові все ж бачать.

____

Посилання на наш Телеграм-канал