В цьому переконався кореспондент «ЗС», відвідавши кастинг у запорізькому театрі.
«Потрібні три актори, дві акторки і дві співачки» – це оголошення в Інтернеті відразу привернуло мою увагу. «Запорізький театр вперше проводить кастинг для нової вистави серед усіх охочих. Завжди мріяли стати актором/акторкою, але досі не траплялось нагоди? Будь ласка: тримайте нагоду!» – йшлося в ньому.
З`ясувалося, що спробувати свої сили на підмостках запрошували молодь віком від 20 до 35 років. Потенційним майбутнім зіркам треба було лише підготувати монолог з поеми «Сір Гавейн та Зелений Лицар». Ніяких більше вимог: ні освіти, ні досвіду. А тим паче майбутня вистава із загадковою назвою «Сір Гавейн». Сюжет – просто мрія для початківця. Тут тобі і Королева, і Лицар. І байдуже, що Зелений Лицар просить зітнути йому голову, і на це монархиня погоджується. Такі цікаві сюжетні лінії, такі глибокі переживання.
Йду на оголошений кастинг в очікуванні чогось неймовірно-захоплюючого. Впевнена: багато людей в дитинстві мріяли про акторство, а ось така чудова можливість реалізувати давнє бажання та випробувати себе на сцені. Можливо, саме так починали Анжеліна Джолі та Бред Пітт. Уявляю чергу із талантів з народу. На місці виявилося, що бажаючих спробувати свої сили у якості актора… немає. За словами організаторів цього заходу, попередню реєстрацію пройшли шестеро містян. Але вони не прийшли. Можливо, вирішили, що завелика для них відповідальність – грати самого Зеленого Лицаря. Хто знає…
А у нас з`явилася можливість поспілкуватися зі співзасновницями «Запорізької нової драми» Вікторією Петровою та Анастасією Косодій. За словами дівчат, їх театр для одного зі своїх проектів вже набирав акторів з містян. Бо трупа в них невелика, час від часу виникає потреба залучити когось додатково.
Заснована «Запорізька нова драма» у 2015 році. Театр розміщується на базі арт-центру «LOFT Млин» (район «Автовокзалу»). Це сучасний театральний майданчик. Він пропонує глядачам цікаві та незвичні проекти, які ви не побачите на академічних і стаціонарних підмостках. Наприклад, п’єса «Сір Гавейн» ще не дописана. Драматургиня буде її писати по ходу репетицій, під конкретних акторів.
Театр – це волонтерський проект. Митці не отримують зарплатню. У «Запорізької нової драми» поки немає меценатів і спонсорів. Засновниці мають паралельно іншу роботу і вкладають в своє улюблене дітище власні кошти.
– Як виникла ідея створити театр? – цікавлюсь у дівчат.
– Ідея виникла в 2015 році. Я була драматургом, якого не ставили. Хотілося працювати, – зізнається драматургиня та режисер Анастасія Косодій. – До ідеї створення театру у Запоріжжі ми тоді ставилися скептично. Пам’ятаю, все змінилося, коли до нас приїхали колеги з Києва з документальним спектаклем «Сіра зона». Ми побачили, що глядачам це цікаво. Вирішили теж спробували. Один спектакль, потім інший. Так все і почалося. Співзасновниці запрошують містян 18-19 листопада до «Запорізької нової драми» на спектакль «Інтерв’ю з другом». Такого ви ніде більше не побачите, – запевняють вони.