Протягом двох років міська влада докладає максимум зусиль на рішення проблемних питань дошкільних навчальних закладів. Так, 8 листопада було урочисто відкрито модернізований харчоблок на базі дитячого садка №270 «Іскринка», який знаходиться у Шевченківському районі. Подібний проект – єдиний в Україні. Він обслуговуватиме на вищому рівні одразу три дошкільні навчальні заклади у яких виховуються майже 400 маленьких запоріжців.
У ДНЗ №270 «Іскринка» виховується 220 дітей.
– Сьогоднішнє відкриття для нас – справжнє свято, – зазначила завідуюча дитячого садку Наталя Сукач. – Ми не дарма назвали його «Мрії збуваються», тому що мрії про новий харчоблок супроводжували нас не один рік. Садочку 35 років і за цей час капітальний ремонт не проводився, застаріле обладнання потребувало ремонту. Тепер з таким потужним оснащенням харчування стане кращим, кориснішим, збалансованішим і готуватиметься швидше.
Модернізація харчоблоку стала можливою завдяки реалізації проекту «Розвиток соціальної інфраструктури України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» німецького товариства міжнародного співробітництва GIZ.
Роботи розпочались у червні. Протягом чотирьох місяців проведено повне оновлення харчоблоку. Завершені ремонтні роботи з облицювання стін та підлоги кафелем, оновлено систему водопостачання та каналізації, змонтована нова вентиляційна система, оновлена та посилена електромережа, встановлена система очистки та пом’якшення води. Крім того, харчоблок забезпечено новим електронно-технічним обладнанням: слайсери, м’ясорубки, посудомийні машини, універсальний прилад пароконвектомат тощо. Використання такого сучасного електронного обладнання з високим ступенем автоматизації дає змогу поліпшити, удосконалити технологію приготування та якість страв, гарантувати дієтичність та безпечність страв для здоров’я дітей й усунути негативний вплив людського чинника.
Гості мали змогу на власні очі побачити результати робіт. Приємно вражений був менеджер проекту «Розвиток соціальної інфраструктури України у зв’язку зі збільшенням кількості ВПО» Олег Флітер.
– Компанія тісно співпрацює з Запорізькою міською владою. Це ще один реалізований проект й результат ми бачимо в щасливих очах колективу дитячого садку та його вихованців. Тож ми задоволені проробленою роботою, – сказав він.
Як зазначив заступник міського голови Анатолій Пустоваров, дошкільна освіта – це один з пріоритетів у роботі міської влади. Робота триває одразу в декількох напрямках: скорочення черг у дитячі садочки, реконструкція та будівництво нових будівель, оновлення матеріально-технічної бази дитячих садків. До співпраці залучаються міжнародні організації, що дозволяє спрямовувати бюджетні кошти на більшу кількість проектів.
– Спільно з німецькими партнерами – організацією GIZ – ми запустили до роботи дитячий садок №100, а сьогодні на базі дошкільного закладу №270 відкрили сучасний харчоблок, який дозволить забезпечувати здоровим харчуванням майже 400 дітей району. Дані проекти дозволили заощадити бюджету міста 15 млн грн. Саме таку суму вклали німецькі партнери в реалізацію двох проектів. Ще близько 3,5 млн грн виділено з міського бюджету на благоустрій та придбання необхідного для роботи установ, що не увійшли в проект. У садку №270 було замінено вікна, відремонтована покрівля. Така робота є показовою, – підкреслив Анатолій Пустоваров.
Крім вихованців садочку № 270, харчоблок забезпечує триразовим якісним харчуванням 75 вихованців дошкільного закладу № 100 та 50 вихованців навчально-виховного комплексу № 64, в яких власні харчоблоки відсутні.