Пресслужба МОЗ нагадує запорізьким батькам про необхідність вакцинування. Як відомо, восени 2021 року у 20 дітей на Рівненщині й Закарпатті виявили вірус поліомієліту.
Це високозаразне інфекційне захворювання повернулося в Україну через низький рівень охоплення щепленнями.
Водночас щеплення – єдиний спосіб запобігти поліомієліту, адже ліків від цієї хвороби немає. Відповідно до Національного календаря, дітей щеплюють від поліо 6 разів:
у 2 та 4 місяці від народження — інактивованою поліомієлітною вакциною (ІПВ);
у 6 та 18 місяців, а також у та 14 років — оральною поліомієлітною вакциною (ОПВ).
Шести доз вакцини достатньо, щоби сформувався імунітет до поліомієліту на все життя.
Обидві вакцини, ІПВ і ОПВ, формують імунітет до поліомієліту. ІПВ запобігає потраплянню дикого поліовірусу до центральної нервової системи, таким чином захищаючи від паралічу. ОПВ формує імунітет в кишківнику й у такий спосіб захищає від зараження і запобігає передачі вірусу.
Поліовірус поширюється від людини до людини через фекалії та слину, найчастіше — через брудні руки, інфіковану їжу та воду. Поліо може загрожувати величезній кількості нещеплених або не повністю щеплених дітей невиліковним паралічем (зазвичай ніг) і навіть смертю протягом кількох годин. 5–10% тих, кого паралізувало внаслідок поліомієліту, помирають через те, що параліч уразив саме дихальні м’язи. 1 з 200 інфікованих вірусом поліомієліту отримує параліч на все життя. Найбільш вразливі до цього захворювання – діти віком до п’яти років.
Щеплення від поліо можна отримати безоплатно – для цього зверніться до вашого педіатра або сімейного лікаря. Крім того, якщо ви пропустили якісь дози щеплення, намагайтеся якомога швидше надолужити їх.
Вакцини, які використовують державні й приватні клініки, безпечні, зареєстровані та дозволені для використання в Україн