Наприкінці тижня, що минає, у Запоріжжі пройшов 7-й етап національного форуму “Жінки за мир”, який зібрав у ДК Металлугів понад 600 жінок з центральних і південних регіонів України. Ідейним натхненником організації політично активних і національно свідомих представниць слабкої статі стала народний депутат України, член парламентської фракції «Опозиційний блок» Наталія Королевська. Перед офіційним відкриттям форуму політик зустрілася з журналістами і розповіла про цілі і завдання форуму:
– Ініціаторами 7-го етапу форуму виступила запорізька ініціативна група, за що їм дуже вдячна. Тут зібралися жінки з Харкова, Кіровограда, Дніпра, контрольованих і непідконтрольних Україні територій Донецької, Луганської, Закарпатської областей, всього близько 600 чоловік, – сказала політик. – Місія форуму – об’єднати зусилля жінок на встановлення миру на сході країни та зберегти єдність України.
Я абсолютно впевнена, що Україна отримає мир та спокій із жіночих рук. Кожна жінка хоче миру. Учасниці нашого руху висунули близько тисячі мирних ініціатив з покращання життя в Україні. Особливо багато ініціатив було для східних районній країни. Адже там вже третій рік люди потерпають від війни і потребують гуманітарної допомоги.
Наших активісток турбують захист прав дітей, підтримка переселенців, відновлення фінансової державної допомоги одиноким матерям, забезпечення вільного доступу населення до якісної безкоштовної освіти, медицини, відпочинку та саморозвитку, а головне – прихід миру на нашу землю.
Сьогодні наш рух поставив собі за мету зібрати понад один мільйон підписів під декларацією «Жінки за мир». Уже маємо підписних листів з 17 тисячами підписів, – зазначила народний депутат.
Не оминула лідер жіночого руху і проблеми дитинства. На думку Наталії Королевської, жінки зможуть достукатися до українських політиків та всіх небайдужих громадян із закликом об’єднати зусилля, щоб створити гідні умови для розвитку дітей. Особливою турботою потрібно оточити тих діток, які постраждали в результаті військових дій, отримали поранення або залишилися без батьків.
Учасниці форуму «Жінки за мир» заснували традицію: в кожному з міст, в якому проходить захід, вони приносять іграшки та книги, речі першої необхідності для дітей, які потім передають маленьким жителям так званої «сірої зони». Зокрема, представниці гуманітарної місії планують наприкінці травня відвідати Мар’їнку та допомогти відкрити оновлений дитячий садок. До дитсадка у Мар’їнці планують передати іграшки, зібрані в Запоріжжі. Ця гуманітарна місія розпочнеться наприкінці травня – напередодні Дня захисту дітей. Приєднатися до гуманітарних ініціатив форуму Наталія Королевська закликала жінок зі всієї України.
Магістральна ідея форуму – знайти шляхи для відновлення миру шляхом народної дипломатії.
– Впевнена, що наші мирні ініціативи, до яких сьогодні приєдналася і вся Запорізька область, будуть почуті, – підкреслила Наталія Королевська. – Бо політичний шлях вирішення конфлікту завів нас у глухий кут. Нам потрібна народна дипломатія. До кінця року ми систематизуємо свої напрацювання, передамо їх уряду, Президенту України, а також міжнародним організаціям. Ми будемо наполягати і робити все, щоб вони були реалізовані, – зазначила Королевська. – До речі, вже розроблено законопроект про соціальний захист людей, що живуть на непідконтрольній території. Але я не тішусь щодо можливостей і бажання цього парламенту зробити будь-які кроки назустріч, – зазначила Королевська. – У парламенті війна продовжується…
Торкаючись можливості долучитися до роботи у жіночому русі за мир, Наталія Юріївна підкреслила, що участь в роботі руху “Жінки за мир” може взяти будь-яка жінка. Тут немає ні членських квитків, ні директорів, ні заступників. Ознайомитися з роботою руху можна в соціальних мережах “Фейсбук” і “Однокласники”.
– Коли ми були у Житомирі, то участь у нашому форумі взяли дружини військових, родичі загиблих. У нас одне горе на єдину країну – це могили українців. На сході загинуло цивільне населення, з інших куточків України – мобілізовані військові. З поїздок по країні я зробила висновок – ми всі однакові, схожі у нас і проблеми. Тому ми повинні навчитися протягувати один другому руку допомоги, бо пережите горе сильніше будь-яких ідеологічних настанов. Тому на форумі заборонена будь-яка політична агітація, заклики до війни та будь-що, – відзначила Наталія Королевська.
Лідер жіночого руху повідомила, що у роботі форуму, як було сказано, беруть участь жінки з окупованих територій. Вони просять не афішувати їхні прізвища із зрозумілих причин. Але у нас є впевненість, що саме ці жінки стануть нашими голубами миру на непідконтрольній території, зазначила народний депутат.
– Головне – це ініціативність жінки. Якщо жінка хоче і може витратити якусь кількість часу, у неї є пропозиції, ініціативи, то ми вважатимемо її нашою соратницею, – зазначила Наталія Королевська. – У нас заборонена будь-яка політична агітація і політичні гасла. Тобто це відкритий майданчик. Є бажання – приєднуйся, роби щось для світу, і разом у нас все вийде!
Форум працюватиме за 3 напрямками. Це – розробка мирного плану та збереження миру і єдності в країні; надання юридичної, консультативної допомоги жінкам, які опинилися в складних обставинах, зокрема, в результаті військових дій і реалізація гуманітарної місії – збір допомоги і надання гуманітарної допомоги нужденним, особливо, жителям прифронтових територій.
У п’ятницю форум закінчив свою роботу.