Навчальний театр кафедри акторської майстерності Запорізького національного університету у складі художнього керівника Крістіни Бондарєвої та студентів спеціальності «Театральне мистецтво» взяв участь у VІ Міжнародному фестивалі театральних шкіл під назвою «SINT», який проходив у місті Бекешчаба (Угорщина). Це вже другий подібний візит до угорських колег – торік на фестивалі актори ЗНУ презентували виставу «Моя сім’я».

3Q9VhOKvTsIУгорський фестиваль організовується Обласним театром ім. Йокаї та Театральною школою Гаруцкерна з метою обміну досвідом представниками різних театральних шкіл сусідніх країн. Цього року в заході взяли участь гості з Сербії, Угорщини та України (по дві театральні школи з кожної держави). Для них організатори підготували насичену програму: майстер-класи, творчі зустрічі для обміну досвідом, презентації театральних шкіл, покази вистав тощо.

Керівник Навчального театру ЗНУ Кристина Бондарева розповіла нашому кореспондентові:

– Мова театру – універсальна. Після нашої вистави студенти з інших країн приходили й розповідали, що зрозуміли абсолютно все! На жаль, ми не мали часу на екскурсії, але під час фестивалю познайомилися із виставами, із театрами з різних раїн. Для нас цей досвід безцінний. Дуже сподобалися артисти студентського театру з Сербії. Там зовсім інший підхід до театру, до акторства – на навчання приходять після 20 років. Тож дуже дорослі, високі й статні серби вразили своєю фактурою. До того ж, вони всі мають природно прекрасні голоси, плюс заняття вокалом –  актори дуже музикальні.

В дорозі  до Угорщини та назад ми мали кілька пересадок – їхали двома поїздами та автобусами, але не нарікали.QfZ0MAaWzTY

Актори театру  Запорізького національного університету у виставі «Лелеки» передали суперечливі людські почуття.  Як каже Крістіна Бондарєва, саме за яскраво подану акторами глибину й філософський зміст «Лелеку» й вирішили везти до Угорщини. Виступ молодих акторів справив на журі гарне враження, вони отримали диплом за найкращу повноцінну виставу та були запрошені до участі у фестивалі  наступного року.

Виставу за твором ізраїльського драматурга Асі Тепловодської поставив режисер Геннадій Широченко. За сюжетом, троє молодих студентів-підприємців вирішують відкрити агентство й пропонувати заможним парам зекономити час та взяти на виховання дітей, яких народять дівчата з агентства. У процесі підприємці закохуються в сурогатних матерів…

У виставі «Лелека» задіяні студенти:news-37674-ukr-small-prov__dne

Юрій Тітов, Дмитро Федюкін, Катерина Якимець, Роман Капітанов, Юлія Мірошниченко, Елізабет Давідян, Анна Акішина, Дмитро Бабчук, Євген Козлов, Анастасія Ляшиченко, Костянтин Кузьмін, Аліна Церпицька.

Це вже друга поїздка театралів ЗНУ до Угорщини на Міжнародний фестиваль театральних шкіл «SINT». Торік вони презентували світовій спільноті виставу за п’єсою одного з найбільш популярних молодих драматургів Європи Біляни Срблянович (Сербія) «Моя сім’я».

Крім того, театр має Гран-прі міжнародного фестивалю «Від серця до серця» 2002 року (Балатонфюред, Угорщина), а у 2003 році брав участь у  фестивалі «Золота осінь Будапешту».  Тепер угорці планують приїхати до Запоріжжя, до ЗНУ,  для знайомства з українською театральною школою.