За місяць ціни на споживчому ринку області зросли на 0,1%

За інформацією Головного управління статистики Запорізької області, в лютому, по відношенню до січня, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 0,3%.

Screenshot_122

Найбільше подорожчали овочі (на 5%). Помітно ціни зросли на білокачанну капусту, картоплю, цибулю ріпчасту (на 11,5–6,9%). Подорожчали також фрукти, молоко, свіжа, охолоджена та заморожена риба, хліб і хлібопродукти (1,6–1%). Водночас подешевшали м’ясо та м’ясопродукти, цукор, яйця, олія та жири (на 2,1–0,4%).

Screenshot_120

Screenshot_121

Алкогольні напої та тютюнові вироби подорожчали на 1,1% . Вартість одягу та взуття зменшилася на 2,4%.

Screenshot_123

Тарифи на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива в цілому зросли на 0,7%. В основному, за рахунок підвищення тарифів на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій та на послуги з централізованого опалення (на 3,0% та на 2,7% відповідно).

Screenshot_124

Предмети домашнього вжитку, побутова техніка та поточне утримання житла стали дешевшими на 0,2%.

Підвищення цін на діагностичні послуги (на 1,8%) стало основною причиною подорожчання в сфері охорони здоров’я на 0,3%.

Внаслідок зменшення цін на паливо та мастила, а також транспортні послуги та автомобілі (на 1,8%, 1,5% та на 0,9% відповідно) здешевлення в сфері транспорту склало 1,1%. Одночасно зросла вартість проїзду в залізничному пасажирському транспорті (на 1,8%).

Screenshot_125

Зростання цін у сфері зв’язку на 1,8% спричинене, в основному, підвищенням абонентної плати за користування мобільним зв’язком та мережею Інтернет (на 3,2% та на 1,9% відповідно).

Серед товарів та послуг відпочинку і культури, які подешевшали на 0,2%, найпомітніше знизилися ціни на аудіотехніку, фотоапаратуру та обладнання для обробки інформації (на 3,3%).

Ціни у сфері освіти зросли на 0,1% внаслідок підвищення плати за утримання та виховання дітей у дошкільних закладах (на 0,8%).

Товари та послуги в сфері ресторанів та готелів не зазнали цінових змін. Серед різних товарів та послуг, які подорожчали на 0,2%, найпомітніше підвищилася вартість ювелірних виробів із золота, фінансових послуг, послуг нотаріусів, а також товарів та послуг для особистого догляду (на 2,3-0,3%).

Нагадаємо, Запоріжжя потрапило до п’ятірки міст, в яких овочі коштують найдешевше.