Минулої п’ятниці у Запорізькому національному університеті зустрілися творчі люди з багатьох міст України. У цей день відбувся гала-концерт переможців Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української пісні ім. Марини Брацило «Хортицькі дзвони».
– В цей день учасники з’їхалися, щоб отримати свої нагороди. В основному – це студенти і школярі, віком від 12 до 25 років. У цьому році є багато знахідок у юних поетів, і це дуже приємно для організаторів, – розповіла завідувач кафедри українознавства ЗНУ, заступник оргкомітету голови конкурсу Ольга Стадніченко. – Наші призери, лауреати, дипломанти в майбутньому йдуть успішним творчим шляхом у галузі літератури.
Вже вчетверте у Запоріжжі проводять цей конкурс. Організатором «Хортицьких дзвонів» є ЗНУ. З 2017 року співорганізатором конкурсу в рамках виконання Програми функціонування і розвитку української мови в м. Запоріжжі на 2016 – 2020 р.р. стала Запорізька міська рада.
– Сьогодні хвилююча подія – заключний етап Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та авторської пісні. Великий внесок у створення конкурсної програми вклали філологічний факультет ЗНУ, проректор з наукової роботи Геннадій Васильчук, громадський діяч Геннадій Білоусенко і всі талановиті педагоги, яким не байдужа ця справа, – говорила заступник директора департаменту освіти і науки Запорізької міської ради Наталія Вітковська. – Саме ЗНУ започаткував цей конкурс. Якщо раніше брали участь лише студенти, то з цього року до них приєдналися учні шкіл. Цей захід об’єднує усю молодь.
2-4У цьому році захід став більш масштабним. До конкурсу долучилися більше 60 номінантів з 16 областей та 8 обласних центрів України. Запорізьку область представили 17 учасників. Організатори говорять, що найбільше учасників серед запорізького студентства надав ЗНУ – це студенти філологічного, історичного факультету та факультету соціальної педагогіки та психології. Також брали участь учні загальноосвітніх шкіл міста Запоріжжя № 49, 71, 100, 101, 107, колегіуму «Елінт», Володимирівського НВК «Успіх» Запорізького району, Михайлівського НВК «ЗОШ І», Шевченківської ЗОШ Пологівського району та Запорізького педагогічного коледжу.
Переможці на фінальному концерті представили свої найкращі роботи. Учасники декламували свої вірші. Хтось нещодавно почав займатися поезією, а хтось з дитинства пише і вже надрукував не один збірник. Наприклад, студентка Сумського університету на конкурс подала цілу збірку своїх віршів.
– Про цей конкурс я дізналася на одному із сайтів. Він мене зворушив, найбільше зворушила доля Марини Брацило. Мені захотілося взяти участь і спробувати свої поетичні сили. Я люблю писати вірші. Це не просто захоплення, це потреба душі. На конкурсі я представила цілу збірку віршів, не могла обрати один найкращий, – розповіла учасниця конкурсу Тетяна Осіпенко. – Подаючи роботи на конкурс, я не думала про перемогу. Але все ж вдалося перемогти. Я задоволена подорожжю, адже приїхала вперше у Запоріжжя.
Учасники виконували і свої авторські пісні. В основному під гітару. Але були й такі, що виступали цілими гуртами.
– Я кілька років тому вже брала участь у цьому конкурсі, але тоді я представляла поезію. Цього разу вирішила представити свою авторську пісню. Пісня називається «Я тут». Писала її довго. Це одна з перших моїх пісень. Вийшло так, що я довго шукала музикантів, близьких за духом людей. І такі музики знайшлися у волонтерському театрі-студії «Пігмаліон», з якими я сьогодні і виконала пісню. Я не очікувала, що займу призове місце, – поділилася учасниця конкурсу Тетяна Діденко.
Тетяна говорить, що найскладніше у написанні пісень, аби настрій слів і музики поєднувався. Якщо пишеш поезію, то можеш написати за кілька хвилин, а пісня найчастіше приходить з приспіву. Можна її писати кілька років, щось перероблювати, додавати. А потім вже потрібно працювати над аранжуванням, розписувати партії для музичних інструментів…
Переможців конкурсу нагородили грамотами та подарунками.