Були і червона доріжка, і провідні фахівці у галузі кіно.

Протягом вихідних містяни мали можливість безкоштовно подивитись в кінотеатрі імені Довженка хороші фільми, а також відвідати цікаві майстер-класи сценаристів і режисерів.

З 1 до 3 грудня в нашому місті проходив перший Міжнародний фестиваль фільмів «ZIFF». З цієї нагоди до Запоріжжя завітали досвідчені українські режисери, продюсери, актори, кінокритики, сценаристи та інші експерти. Такий масштабний захід став можливим завдяки підтримці міської влади Запоріжжя.

І хоча кінофорум новий, він викликав інтерес у багатьох авторів. 1899 стрічок з 107 країн світу було подано на запорізький фестиваль. У фінал увійшли 33 короткометражки. Компетентне журі відзначало найкращі стрічки у трьох номінаціях: документальні, анімаційні та ігрові.

За словами заступника міського голови Анатолія Пустоварова, влада постарається зробити цей фестиваль щорічним.

– Запоріжжя починає нову сторінку в історії – Фестиваль фільмів «ZIFF». Відрадно відзначити, що це саме кінофестиваль. Ця галузь є знаковою, і її необхідно розвивати, – зазначив на відкритті кінофоруму Анатолій Пустоваров. – Будь-який напрямок творчості показує сучасні тренди, правду, відображає проблемні питання в суспільстві. На кінофестивалі можна буде подивитися зріз різних тематик і бачень від авторів з багатьох країн планети, і це дійсно заворожує. Велика команда, яка працювала над організацією фестивалю, впоралася на відмінно. Запоріжжя приєднується до сім’ї любителів кіно.

У день відкриття відбувся показ французького фільму про родоначальників кінематографа – «Люм’єри». Протягом наступних двох днів в кіноконцертному залі проходили конкурсні дні – покази короткометражок фіналістів, кінострічки переможці інших престижних фестивалів. Представники кіноіндустрії не тільки оцінювали роботи учасників, а й провели майстер-класи.

Як зізналися представники кіноіндустрії, фестиваль – чудова можливість для режисерів з різних країн показати себе і своє кіно.награда

Звісно, напруженими були вихідні у членів журі. Адже їм треба було обрати найкращі фільми з 33 короткометражок, які пройшли у фінал. Вибір був не з легких.

  • Обрати найкращих з найкращих було досить непросто, адже на фестивалі представлені багато гідних та цікавих картин. Були нерви, були різні думки та точки зору, але журі прийшло до консенсусу, – зізнався голова журі, режисер, художник і аніматор Манук Депоян.

Кінокритик Олександр Гусєв брав участь десь у 30 кінофестивалях, як в Україні, так і за її межами.

– Мої критерії оцінювання: наскільки форма відповідає змісту, а задум її реалізації, – ділиться з нами Олександр. – Наскільки робота цікава та значуща. Чи хоче режисер розповісти історію, і яка ця історія. Звісно звертав особливу увагу на оригінальний творчий пошук автора.

Отже, переможці першого Міжнародного фестивалю короткометражних фільмів ZIFF:

– У номінації «Кращий ігровий фільм» перше місце присудили короткометражці «Незаконні» французького режисера Ладжі Лі. Стрічка розповідає про молодого кореспондента, який провів яскраве розслідування про корупцію і спонукав громадськість на активні дії.

– «Кращим анімаційним фільмом» стала робота режисера-початківця з Чехії Лукаша Грегора «Той, який пробуджує». Це історія про однотипне життя старого з північного містечка початку позаминулого століття. Він ходить домівками і будить людей. Але раптом його життя змінює блискучий дзвоник.

– «Кращий документальний фільм» зняв режисер з Індії Ахіл Сатья. Він розповів історію під назвою «Це мій хлопець» про боротьбу трансгендерів за можливість вести нормальне життя.

– У запоріжців була можливість відчути себе членами жюрі. Бо саме вони обирали переможця в спеціальної номінації «Приз глядацьких симпатій». Містяни отдали перевагу стрічці «Як я люблю тебе» (Іспанія,автор Фернандо Гарсіа).

Спеціальні відзнаки від жюрі:

– За вишуканість стилістику і атмосферу: «Похмуре тренування» реж. Ала Нуну Лещинська (Польща).

За проникливість, душевність та вічну актуальність: «Бабуся» реж. Роза Колчагова (Болгарія).

Всі переможці фестивалю, крім ексклюзивної статуетки, отримали цінні призи. Завершив кінофестиваль ZIFF показ сучасної комедії «Дзідзьо Контрабас» режисера Олега Борщевського.