За період карантину кількість безробітних в регіоні зросла вдвічі

За даними обласного центру зайнятості, станом на 26 травня на одне робоче місце в області претендують 19 безробітних, у Запоріжжі – 13.

Загалом за період карантину зменшилась кількість пропозицій від роботодавців, а от кількість охочих працевлаштуватися, навпаки, зросла. Так, у Запорізькій області статус безробітного наразі мають майже 25,7 тисяч жителів. Це на 63% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 21,4% з них – люди, які стикаються з труднощами під час працевлаштування. Серед них – спеціалісти, яким залишилось 10 і менше років до пенсії, особи з інвалідністю, учасники бойових дій.

При цьому, в період з 12 березня по 25 травня працедавці запропонували 8053 вакансії. Це майже вполовину (на 43%) менше, ніж за подібний період минулого року. Найбільше затребувані працівники сільського, лісового, рибного господарства (42,1% запропонованих вакансій). Пропозиції для фахівців переробної промисловості складали 12,3% наявних вакансій, торгівлі – 11,7%, транспорту та кур’єрської діяльності – 4,2%, охорони здоров’я та освіти – по 4,1%. При цьому найбільше роботодавці зараз шукають підсобних робітників, водіїв, кухарів, електромонтерів, продавців продовольчих та непродовольчих товарів, бухгалтерів, електрогазозварників.

Читайте також: У Запоріжжі представники різних професій розповіли про своє життя на карантині