У приміщенні залізничного вокзалу Запоріжжя-І працює пункт експрес-тестування на COVID-19

Результати можна отримати за лічені хвилини, тож пасажири спокійно встигають на свій потяг. Проте, чи варто постійно витрачати гроші на тести замість того, щоб скористатись безкоштовною державною програмою вакцинації, питання риторичне.

Варто зазначити, що тестування проводять працівники «Медичної лабораторії CSD», яка запропонувала найвигіднішу вартість послуги. І дійсно, вона одна із найнижчих в місті – всього 350 грн. Але скористатись нею можуть лише пасажири, у яких є залізничний квиток (пасажирів приміських потягів це не стосується). Тож тепер невакциновані пасажири можуть отримати довідку для проїзду прямо перед своєю подорожжю, і вона буде дійсна протягом 72 годин.

Як розповів лаборант запорізького пункту «Медичної лабораторії CSD» Олексій Кадуцький, «швидко-тест» на визначення антигену коронавірусу SARS-CoV-2 (назофарінгеальний зішкріб) простий і ідеально підходить для масових перевірок. Працює пункт на вокзалі цілодобово. За цей час проходить перевірку близько 100 людей. Особливо великий потік клієнтів, коли відправляються київський та львівський потяги. Звичайно всі хочуть отримати результати тесту якнайшвидше, і в пункті, де всього 2 працівники, непросто справлятись з таким напливом. Тож приїжджати потрібно трішки раніше, радить лаборант.

– Є, звичайно, винятки, коли хтось із пасажирів спізнюється на потяг, але ми намагаємося таких пропускати позачергово, – говорить Олексій.

Він також повідомив, що за перші 5 днів роботи пункту з усіх перевірених було тільки 2 випадки виявлення позитивної реакції на тест.

– В основному ми проводимо тестування людей, які з тих чи інших причин не хочуть вакцинуватися. Тому проводимо з ними і роз’яснювальну роботу про те, настільки корисна вакцинація, що вона безкоштовна. А тестування платне, і його результат дійсний тільки 72 години. Думаю, пасажири ще місяць-два походять до нас і по своєму гаманцю зрозуміють, що вакцинуватися безкоштовно за державною програмою набагато корисніше і вигідніше, – резюмував медик.

До речі, всім людям похилого віку він порадив обирати китайську вакцину CoronaVac. За спостереженням лаборантів, від неї найменше негативних наслідків і вона краще переноситься пенсіонерами.

Зазначимо, що сам тест на вокзалі Запоріжжя-I займає близько 15 хвилин. Після чого по мобільному зв’язку його відправляють в центр обробки в Києві і десь за такий же термін приходить відповідь. Тобто, загальна перевірка займає близько 25-30 хвилин (після входу в кабінет). Якщо тест позитивний, людині порадять звертатися до сімейного лікаря, оскільки її до потягу вже не пустять.

Нагадаємо, що з 21 жовтня посадка на потяги дальнього сполучення може здійснюватися тільки за наявності у пасажира одного з таких документів:

  • сертифікат про вакцинацію (паперовий або в додатку «Дія»);
  • документ про отримання хоча б однієї дози вакцини проти коронавірусу;
  • негативний результат ПЛР або експрес-тесту на коронавірус, які зроблені не пізніше, ніж за 72 години до посадки на поїзд.

Ще кілька «карантинних нововведень», які вже набули чинності

Тепер сертифікати про вакцинацію проти коронавірусу краще завжди носити з собою. Патрульні перевірятимуть їхню достовірність в місцях великого скупчення людей – в транспорті, на ринках, в закладах.

Якщо у вас паперовий сертифікат, то там повинна бути інформація про вид щеплення, кількість доз, підпис лікаря та печатка офіційної установи охорони здоров’я. Всі дані про вакцинацію вже є в реєстрі, який підключений до міжнародних баз. Зараз в планшети поліцейських впроваджують програмне забезпечення для швидкої перевірки сертифікатів в додатку «Дія» або сканування паперового варіанту документа.

У міжобласний автобус – з COVID-сертифікатом чи результатом тесту

До транспорту міжобласного сполучення можна потрапити тільки зі свідоцтвом про вакцинацію або негативним результатом тесту на коронавірус, який діє 72 години. Якщо одного з цих документів немає – водій має право не пускати вас в салон.

Уточнимо, що нове правило не діє на міських, міжміських та внутрішньо­обласних маршрутах.

У літаку теж нові правила

Для перельотів на літаку по Україні (всередині країни) теж вводяться нові правила. Якщо ви будете пересуватися по регіонах з «жовтим» рівнем карантину, необхідно при собі мати сертифікат, що підтверджує наявність хоча б однієї дози вакцини, або негативний ПЛР-тест або експрес-тест на коронавірус, зроблений не раніше 72 днів до моменту поїздки.

У «червоній» зоні карантину необхідно мати документ, що підтверджує проходження повного курсу вакцинації або негативний результат тестування на Covid-19, дійсний протягом 72 годин.

Читайте також: У Запорізькій області за добу підтвердили майже півтори тисячі нових випадки коронавірусу