28 сесія Запорізької міської ради була найкороткою за час існування цієї каденції. За дві години засідання було розглянуто більше 60 питань. Сама ж сесія почалася о 16 годині, замість 11:00. Затримку викликав натовп мітингувальників, який зібрався перед мерією, а потім зайшов у велику залу, де мала відбутися сесія. До речі, перед цим міський голова Володимир Буряк приймав у малій залі Посла Європейського Союзу в Україні Хюга Мінгареллі, який зазначив, що в них теж бувають такі мітинги, і це дуже добре, бо підтверджує, що в Україні дійсно існує демократія.

Сесія відновила свою роботу після обговорення низки проблемних питань за участю керівників депутатських фракцій. В результаті вдалося досягти компромісу в частині включення до порядку денного і подальшого розгляду низки проектів рішень.

На початку сесії Володимир Буряк повідомив про ряд пріоритетних питань, які згодом затвердили на сесії. Серед них рішення про виділення коштів на придбання пересувної екологічної лабораторії на умовах співфінансування обласного і міського бюджетів.

– Планується також затвердити «Порядок проведення капремонтів житлового фонду на умовах співфінансування». Це пілотний для нашого міста проект, який передбачає спільне фінансування ремонтів міським бюджетом і мешканцями, – зазначив Володимир Буряк.

Міський голова також повідомив про перспективи збільшення фінансування ремонтів житлового фонду з бюджету міста в поточному році. Це дійсно необхідно. Однак зараз бюджет Запоріжжя продовжує залишатися дефіцитним. Для вирішення цієї проблеми планується залучити кредитні кошти, буде продовжена робота над збільшенням доходів бюджету міста.

До питання про збільшення фінансування капремонтів планується повернутися за результатами виконання бюджету Запоріжжя в першому півріччі 2018 року, з урахуванням надходження додаткових доходів.

Окремо слід зупинитися і на збільшенні фінансування програм освітньої галузі. Депутати прийняли зміни до програм «Освіта на 2016 -2018 роки», «Оздоровлення та відпочинок на 2016-2018 роки» та «Професійно-технічна освіта на 2016-2018 роки» в новій редакції. Чим затвердили виділення додаткових коштів у сумі 11 млн 463 тис. грн на виконання заходів міських програм у галузі освіти. Ці кошти планується направити зокрема на закупівлю обладнання для облаштування учбових приміщень, капітальні ремонти та реконструкцію загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів. Це дозволить привести матеріально-технічну та навчальну базу у відповідність до сучасних стандартів навчального середовища.

Також депутати виділили додаткові кошти на придбання медичного обладнання та реконструкцію лікувальних установ. За програмою розвитку центрів первинної медико-санітарної допомоги планується виділити додаткові кошти в розмірі 9 млн 214 тис. грн на реконструкцію амбулаторії №6 центру первинної медико-санітарної допомоги №2.

Додатково 5 млн 106 тис. грн ще були виділені на придбання діагностичного та стоматологічного обладнання для лікувальних установ міста.

Крім того, до Програми розвитку інфраструктури та благоустрою Запоріжжя на 2018-2020 роки було внесено зміни. Передбачено будівництво мереж зовнішнього освітлення території по вул. Кутузова, 16-20 – пров. Таврійський. На даній ділянці вуличне освітлення було відсутнє.

Також буде виконано будівництво мереж по вулиці Городній. По вулиці Сімейній (від вул. Броньова до вул. Олександра Вишнівського) реконструюють вже існуючі мережі зовнішнього освітлення, які знаходяться в поганому технічному стані та виходять зі строю. На ці роботи передбачено 446,211 тис. грн.

В цілому у планах КП «Запоріжміськсвітло» з освітлення вулиць, дворів, територій приватного сектору у 2018 році реконструювати мережі по 17 об’єктам і виконати будівництво ще по 22 вулицям, де системи зовнішнього освітлення ніколи не було. Будуть встановлені  416 електроопор, 1579 сучасних світильників, прокладено 32 км проводу СІП.