За І квартал поточного року від запорізьких платників надійшло 69,2 мільйона гривень військового збору (без показників Спеціалізованої ДПІ з обслуговування великих платників у м. Запоріжжі). Це майже на 17 мільйонів гривень більше за аналогічний період 2015 року.

Як зазначив начальник Головного управління ДФС у Запорізькій області Олексій Кавилін, лише у березні 2016 року на підтримку армії спрямовано понад 26 мільйонів гривень, що на 6,4 мільйона гривень перевищує минулорічну сплату.

– Ми спостерігаємо позитивну динаміку відрахувань військового збору. Цього року щомісячна сплата складає у середньому понад 23 мільйони гривень. Цей показник на 5 мільйонів гривень більше, ніж у січні-березні 2015 року. Серед основних причин зростання – підвищення розміру заробітних плат та їх детінізація, – підкреслив Олексій Кавилін.

У територіальному розрізі у десятці лідерів за сплати збору на підтримку Збройних Сил України – платники Вознесенівського району м. Запоріжжя, яких обслуговує Запорізька ОДПІ. Вони забезпечили з початку року 10,3 мільйона гривень. На другому місці – майже 9 мільйонів гривень від суб’єктів підприємництва м. Енергодар, на третьому – представники бізнесу Олександрівського району із сумою 5,6 мільйона гривень військового збору. Вагомі показники платників Дніпровського району обласного центру – понад 5 мільйонів гривень, майже 4,7 мільйона гривень – м. Мелітополя, Шевченківського району м. Запоріжжя – 4,3 мільйона гривень, 3,9 мільйона гривень спрямували підприємства та підприємці м. Бердянська, 3,7 мільйона гривень – Комунарського району, 3,1 мільйона гривень – Заводського району, 3 мільйони гривень – м. Василівки.

Нагадаємо, військовий збір, ставка якого становить 1,5 відсотка від об’єкта оподаткування, встановлено до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України. Його платниками є фізичні особи – резидент та нерезиденти, а також податкові агенти. Відповідальними за утримання та сплату збору до бюджету є особи, визначені у статті 171 Податкового кодексу України, тобто роботодавці та інші платники податку на доходи фізичних осіб.

Головне управління ДФС у Запорізькій області