В Україні необхідно відновити промисловість

Для цього потрібно прийняти пакет законів, які дозволять відкоректувати вітчизняне виробництво та підвищити престиж робочих професій. Про це розповів лідер “Опозиційного блоку” Олександр Вілкул під час візиту на завод феросплавів. Там він зустрівся з трудовим колективом та представниками команди Володимира Буряка.

Всього на заводі працює 4 основних цехи. Їх спеціалізація – виплавляти феросплав. Всього підприємство виплавляє 25 видів сплавів. А 80% продукції йде у ближнє і далеке зарубіжжя – країни Європи, в Малайзію, Китай, Румунію, Польщу, Бразилію і Австралію.

Screenshot_42

Адміністрація підприємства говорить, що наразі існує три проблеми, які необхідно вирішувати –закупівля електроенергії, проблеми з залізничними перевезеннями та відтік кадрів.

– Головна проблема, яка стосується усіх підприємств те, що з першого липня потрібно закуповувати електроенергію на один тиждень.  Такі підприємства енергомісткі і щогодини використовують 179 Мват потужності. На сьогодні ми знаходимося в умовах, коли потрібно купувати електроенергію и оплачувати її наперед. Якщо в нас сталася непередбачувана обставина, наприклад, вийшов з ладу агрегат, то він може простояти годину. Але електроенергію для печі вже придбали і не використали. Мені потрібно цю електроенергію перепродавати, але дешевше, – розповів заступник технічного директора з виробництва Дмитро Малієнко.

Олександр Вілкул зазначив, що потрібно створювати нову програму, завдяки якій будуть модернізуватися підприємства. А гроші, які залишатимуться в містах підуть на розвиток галузі.

Screenshot_40

– Прийняття законопроектів по програмі нової індустріалізації «Опозиційного блоку», дозволять значно покращити життя таких промислових міст, як Запоріжжя, Маріуполь, Харків, Дніпро, – сказав Олександр Вілкул. – Коли гроші залишатимуться у регіонах,  будуватимуться нові дороги, лікарні, дитячі садки, школи. Ми будемо залишати 100% екологічного податку в містах, які його платять. Він не йтиме до Києва і зникатиме в бездонних кишенях влади. За рахунок цих коштів можна проводити екологічні заходи, а також використовувати ці кошти на екологічні доплати до пенсій і заробітних плат. Також необхідно повернути повагу до людей праці. Буде створена система технікумів, профтехучилищ, інститутів, в яких буде хороший рівень викладання. Студенти зможуть отримувати гідну стипендію.

Представник команди Володимира Буряка Віктор Бусько вважає, що потрібно підтримувати вітчизняного виробника.

– Важливо привертати увагу до робочих професій. Це основний фундамент, з якого ми почнемо розбудовувати нашу економіку, – зазначив Віктор Бусько. – Зараз багато питань, які стосуються міста, але всі вони пов’язані за бюджетом, децентралізацією, захистом вітчизняного виробника. Для наших промислових підприємств потрібно створювати захисні умови. Такі, як роблять інші держави Європи, Сполучені Штати Америки, Китай.

Кандидат у народні депутати Анатолій Пустоваров наголосив, що розвиток промисловості залежить саме від громадян.

– Тисячі сімей отримують зарплату на наших підприємствах. Вона не найнижча в країні – 14-20 тис. грн. Але підприємства працюють в дуже важких умовах. І тому кожне підприємство повинно мати державну підтримку у вирішенні питань газу, електроенергії, експорту-імпорту. В Запоріжжі як індустріальному місту, потрібна допомога держави. Треба чути промисловців, знати їх проблеми та вирішувати на рівні держави. Місту потрібна допомога держави, – наголосив Анатолій Пустоваров.

Для вирішення усіх проблем необхідно, щоб інтереси жителів промислових  міст були захищені на державному рівні.

Screenshot_41

– В країні тисячі промислових підприємств. Але у кожного з них, є свої особливості специфічні проблеми. Зокрема у «Феросплавному» – це електроенергія, тому що вона складає 40% від собівартості. Якщо зробити грамотну політику, щодо ціноутворення електроенергії, ми зможемо в рази збільшити виробництво феросплавів в Україні. Тому якщо грамотно вести політику щодо ціноутворення на електроенергію, можна буде збільшити валютну виручку, збільшити зарплати і платити більше податків. У комбінату «Запоріжсталь» свої особливості. У машинобудівної галузі – свої. Ми промисловці і знаємо що робити для збільшення виробництва, збільшення заробітних плат і залучення інвестицій, – сказав генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.