Одним з головних питань, винесених на розгляд комісії з питань освіти, науки, культури, спорту, молоді та туризму, був проект рішення міської ради «Про прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя майна дошкільних навчальних закладів від Публічного акціонерного товариства «Запорізький металургійний комбінат «Запоріжсталь».

Департамент освіти і науки, молоді та спорту Запорізької міської ради вважає за доцільне прийняття до комунальної власності територіальної громади м. Запоріжжя від 7 дошкільних навчальних закладів №№3/236, 4/12, 5/256, 7/45, 3/83, 20/142, 23/255 (перший порядковий номер стосується нумерації по акціонерному товариству, другий – по місту).

Доцільність цього рішення обумовлена тим, що на сьогоднішній день існує суттєвий дефіцит місць у комунальних дитсадках. З метою забезпечення прозорості просування черги організовано роботу Електронного реєстру з забезпечення дітей місцями в дитсадках. На обліку у міському реєстрі перебуває понад 14 тис. дітей віком від народження до 6 років. У 2016 році чисельність дітей, яких неможливо зарахувати через відсутність місць у ДНЗ, становить 1569 осіб.

Комунальні дитсадки надзвичайно перевантажені. У садочках тих районів, де пропонується прийняти до комунальної власності садки від «Запоріжсталі», на 100 місцях у ДНЗ Заводського та Дніпровського районів виховується 144 дитини, у ДНЗ Вознесенівського та Хортицького районів – 123 дитини.

Дошкільні заклади ПАТ «Запоріжсталь» на сьогоднішній день завантажені лише на 75%. До того ж, до цих ДНЗ зараховують виключно дітей працівників ПАТ «Запоріжсталь», що виключає можливість прийняття дітей, які перебувають на обліку у загальній міській черзі.

Забезпечення комплектування в новому 2016-2017 навчальному році 12 вільних груп у запоріжсталівських ДНЗ, що пропонуються до прийняття до комунальної власності територіальної громади міста, дозволить додатково прийняти щонайменше 259 дітей із загальної черги по місту і зменшити навантаження на місцевий бюджет щодо необхідності виділення коштів для будівництва нового ДНЗ.

Комісія департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради встановила, що запоріжсталівські дитсадки мають задовільний технічний стан і придатні до експлуатації. Будівлі цих ДНЗ – типові, двоповерхові, покрівлі відремонтовано, вікна замінено на металопластикові. Системи тепло- і водопостачання, каналізації знаходяться в робочому стані. ПАТ «Запоріжсталь» зобов’язується компенсувати кошти на 7 дитсадків, які передає місту, у сумі 9736,723 тис. грн.

Депутати вирішили зробити наступне засідання комісії, яке відбудеться 8 червня, виїзним, щоб на власні очі переконатися в задовільному стані всіх 7 запоріжсталівських дитсадків у Дніпровському, Вознесенівському, Хортицькому та Заводському районах і на підставі цього огляду сформувати думку щодо проекту рішення міськради.