Микола Семенович Гамов – член комісії з гуманітарних питань, депутат міської ради від політичної партії “Сильна Україна”, завідуючий кафедрою “Міжнародні економічні відносини” Запорізького національного технічного університету, кандидат наук, доцент, доктор філософії. Микола Семенович розповів “ЗС” про свою депутатську діяльність та проблеми в системі освіти:
– Насамперед хочеться подякувати редакції газети за те, що я маю таку можливість – розповісти про проблеми, які нас оточують у сфері депутатської діяльності, а особливо – в системі освіти різних рівнів. Але розпочнемо з самих маленьких – дошколят, а саме з закладів, які вони відвідують – з дитячих садків.
Однією з основних проблем вважаю нестачу місць у дитячих закладах. Прийняті раніше рішення про повернення до життя дитячих закладів, в яких зараз працюють пенсійні фонди, податкові інспекції та ін., зараз не виконуються. Тому ми маємо знайти гідний вихід. Наприклад, одним із них може бути використання шкільних приміщень, бо сьогодні деякі школи наповнюються лише на 70–80 відсотків. Тому можна використати досвід сусідніх областей (Дніпропетровськ, Миколаїв), де в приміщеннях шкіл відкривають дитячі садки.
Однак на цьому труднощі не закінчуються, не менш важливою є проблема фінансування дитячих садків, що вже існують. Допомагаю частково вирішувати це питання з мого депутатського фонду: постійно виділяються кошти на ремонт чи на інші потреби. Це – купівля побутової техніки, меблів, іграшок. Для цього я відвідав Запорізький інтернат №7 для дітей, хворих на туберкульоз, та дитячі садки – № 36 “Колокольчик”, де виховуються діти з вадами зору та слуху, №55 “Калиновий цвіт” та інші. 2012 року робота з цими закладами буде подовжена. Перш за все, буде приділено увагу Запорізькій міській асоціації батьків дітей-інвалідів з дитинства “Надія”. Але для успішного функціонування дитячих садків недостатньо ніяких депутатських фондів, потрібно планове фінансування з міського бюджету.
Не менш важливим питанням є ремонт покрівель багатоповерхових будинків. 2011 року з мого фонду направлено майже 50 000 гривень на вирішення цього питання. У цьому році 40 відсотків депутатського фонду буде спрямовано на ремонт покрівель. Це будуть як житлові будинки, так і будівлі, які знаходяться у комунальній власності міста.
Однією з найгостріших проблем сьогодення є працевлаштування. Проведено таку роботу: організовано групу фахівців з цього напрямку, котрі розробили положення про працевлаштування та план дій, в якому зазначено шляхи вирішення цієї проблеми. У подальшому планується провести “круглий стіл”, запросити зацікавлених осіб не тільки з нашого міста, а й представників комітетів, які створюють законодавчу базу і можуть сприяти подальшому вирішенню цього питання.
Хочеться розповісти про нову акцію “Наставник для дитини з обмеженими можливостями”, яку проводимо у школі-інтернаті № 2 спільно із “Запорізьким міським конгресом інвалідів” та студентами, які навчаються у Запорізькому національному технічному університеті. Суть цієї акції полягає у порозумінні та спілкуванні з дітьми-сиротами та дітьми з обмеженими можливостями. Студент, якого обере дитина, буде виконувати функцію волонтера та навідувати її один раз на тиждень не менше двох годин. На цього волонтера буде покладено велику місію, а саме – показати дитині, що вона комусь потрібна, наділити її турботою, увагою й любов`ю. Основа цієї програми – милосердя, якого так потребують діти. У рамках цієї допомоги нами передано столовий посуд не тільки для дітей-інвалідів, а і для всіх дітей школи-інтернату. Для занять дітей-інвалідів творчістю передано необхідні матеріали.
Звертаються громадяни нашого міста з різноманітними проблемами, дуже багато питань правового характеру. Через це до своєї депутатської приймальні я запросив групу юристів – для надання запоріжцям безкоштовних юридичних послуг.
Прийом здійснюється кожного понеділка з 15 до 17 години за адресою: 69063, м. Запоріжжя, вул. Дзержинського, 16, запис телефоном: 701–42–56.