З 7 по 9 вересня у Приморську проходитиме Всеукраїнський фестиваль мистецтв національних культур “Ми – українські”. Цього року його присвячено 150-річчю переселення болгар на землі Таврії.
Фестиваль, який вперше відбувся у 1998 році, засвідчив важливість такого форуму національних культур. За основу творчого форуму було покладено ідею об’єднання всіх націй і народностей, для яких Україна стала Батьківщиною. Основним завданням фестивалю є збереження історичної пам’яті багатонаціонального українського народу, розвиток національних культур, сприяння національно-культурним товариствам у справі духовного відродження, духовного спілкування та обміну культурними здобутками представників різних національностей, що сприяє збереженню толерантних міжнаціональних відносин.
Головним проблемним питанням організації фестивалю кожного року стає фінансування. Адже цього року, наприклад, очікується 400 гостей з України (із Запорізької, Дніпропетровської, Одеської, Миколаївської, Херсонської областей), з Чеченської Республіки, Татарстану, Болгарії. Тож оргкомітет активно шукав додаткові джерела фінансування, працював з меценатами та запровадив певні грошові внески від делегацій учасників.
У дні фестивалю заплановано не лише концерти у Приморську та селах району, але й “круглий стіл” “Національні традиції як основа виховання суспільної моралі”, також буде презентовано видання “Ми – українські”.