Рішення уряду про ліквідацію запорізького обласного підрозділу Державної екологічної інспекції є неприпустимим

9 вересня Кабінет Міністрів прийняв постанову, згідно якої у низці областей України ліквідовують Державну екологічну інспекцію. Натомість будуть створені територіальні органи Держекоінспеції. Згідно планів уряду, буде створена зокрема екоінспекція Південного округу, яка опікуватиметься проблемами екології в Запорізькій та Херсонській областях. Є можливість, що її керівництво буде в Херсонській області.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк підкреслив, що ліквідація підрозділу в Запорізькій області є неприпустимою. Адже саме екоінспекція має перевіряти дотримання екологічних норм на підприємствах. Міська влада таких повноважень немає.

– З одного боку на всіх рівнях оголошується, що питання екології, стану навколишнього середовища є одним з найбільш актуальних. Не можу з цим не погодитися, це дійсно так. З іншого боку планується ліквідувати Державну екологічну інспекцію у Запорізькій області, створивши міжрегіональний підрозділ. Тут виникає багато питань. У тому числі й наскільки це доцільно, чи зможе підрозділ працювати ефективно, де буде розташовуватись. Тому вважаю неприпустимим таке рішення, – заявив Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк звернувся до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо недоцільності ліквідації Державної екологічної інспекції у Запорізької області. Відповідний лист, який відправлять до Кабінету Міністрів, міський голова вже підписав, повідомляється на сайті міськради.

Нагадаємо, під час нещодавньої наради з керівниками промислових підприємств міста Володимир Буряк висунув жорсткі вимоги щодо зменшення викидів. Очільники промпідприємств мають у двотижневий термін надати реальні пропозиції щодо покращення ситуації з якістю повітря в місті.

Читайте також: Запорізька родина отримала трикімнатну квартиру