Напередодні травневих вихідних Володимир Буряк звернувся до запоріжців

Міський голова закликав містян залишатися вдома та відповідально поставитися до карантинних обмежень.

– Дійсно, вже всім хочеться скинути з себе тягар карантину. Але коронавірус поки що нікуди не дівся – такі реалії сьогодення. Тому три наступні вихідні дні можуть стати для всіх нас або передвісниками закінчення карантину, або мати фатальні в плані поширення хвороби наслідки. Все залежить від кожного з нас – чи поставимося ми відповідально до карантинних обмежень, чи вирішимо влаштувати собі канікули, – зазначив Володимир Буряк.

Мер Запоріжжя наголосив, що безвідповідальне ставлення частини запоріжців до карантинних обмежень стало причиною росту захворюваності на коронавірус в місті, і зокрема, спалаху хвороби в одному з гуртожитків в Олександрівському районі. Також міський голова зауважив, що карантин в Україні може завершитись вже 11 травня.

– Тож давайте ще трошки потерпимо задля того, щоб вже найближчим часом мати можливість виходити на вулицю, гуляти в парках і скверах, бачитися з близькими, а згодом – і відвідувати улюблені заклади, – закликав містян Володимир Буряк.

Міський голова нагадав, що в у Запоріжжі є достатній запас засобів індивідуального захисту, дезрозчинів, антисептиків і тестів на виявлення коронавірусної інфекції. Їх кількість у місіьких лікарнях збільшують за необхідності. Також тривають поставки обладнання для медзакладів. Зокрема, вже надійшли цифрова рентген-система, апарати УЗД,апарат ШВЛ експертного класу з транспортним кювезом. Очікується доставка 25 апаратів штучної вентиляції легень і десятків одиниць іншого необхідного обладнання.

Мер Запоріжжя Володимир Буряк висловив слова вдячності запорізьким медикам, які  щодня знаходяться «на передовій». Крім того, у місті розроблена програма виходу Запоріжжя з коронакризи. З її основними пунктами можна ознайомитись тут.

Також міський голова зазначив, що 1 травня у Запоріжжі будуть відкрити продовольчі ринки, зокрема найбільші Критий та Анголенко. Найголовніша умова їх роботи – -дотримання усіх санітарних вимог. Це щодня контролюватимуть мобільні групи.


Читайте також:  На травневі свята запоріжцям обмежать в’їзд на курорти Азовського моря