Працівники медичних закладів міста, які були задіяні в боротьбі з коронавірусом у березні, отримали доплати в розмірі 300% з міського бюджету

Про це повідомив мер Запоріжжя Володимир Буряк на своїй офіційній сторінці у “Фейсбуці”. Міський голова зазначив, що на виплати медикам з бюджету Запоріжжя виділили 1,1 млн грн.

– Кожен медичний заклад Запоріжжя за підписом головних лікарів надав заявки на фінансування, та за моїм дорученням вони були повністю профінансовані. Обіцяні кошти з державного бюджету й досі не надійшли. Нехай це залишиться на совісті відповідальних осіб, – наголосив Володимир Буряк.

Також мер Запоріжжя розповів, що досі не вирішено питання з реформуванням медичних закладів другої ланки. Керівництво країни дало негативну оцінку реформі та заявило, що будуть внесені корективи. Однак поки цього ще не було зроблено.

– Сьогодні лікарні не лише Запоріжжя, а й інших міст України, потребують додаткового фінансування. Адже коштів, які виділяє Національна служба охорони здоров’я, недостатньо навіть на покриття зарплат, що вже й казати про якісь підвищення окладів для медиків, повне фінансування вартості медичних послуг чи оновлення матеріально-технічної бази. Треба якомога швидше вирішувати це проблемне питання, щоб до осені наші медзаклади не стали банкрутами, – підкреслив Володимир Буряк.

Міський голова зауважив, що до профільного міністерства та уряду була направлена низка пропозицій щодо покращення становища, проте підтримки вони не отримали. Володимир Буряк наголосив, що Запоріжжя, готове до співпраці з центральною владою.

– Ми маємо об’єднатися задля вирішення цих нагальних проблем, які несуть згубні наслідки як для лікарень та їхніх працівників, так і для людей, які потребують медичної допомоги, – зазначив Володимир Буряк.

Як писав сайт “Запорозька Січ”, лікарні Запоріжжя не отримали кошти з держбюджету на виплати надбавок медикам за роботу з коронавірусними пацієнтами в березні. У ситуацію втрутився мер Запоріжжя Володимир Буряк, який дав доручення виплатити обіцяні державою доплати за рахунок міського бюджету.

Нагадаємо, напруженою залишається ситуація і з другим етапом реформування медичної галузі, який фактично призвів до того, що медики залишилися без зарплат, а стаціонари опинилися під загрозою закриття. Оскільки встановлені тарифи на лікування занижені мінімум втроє. Мер Запоріжжя Володимир Буряк ще до старту медреформи неодноразово звертався до центральних органів влади з вимогами внести зміни в запропоновану реформу, перенести терміни її впровадження. До цих вимог уряд дослухався лише на початку травня, після того, як Президент Володимир Зеленський закликав чиновників, які відповідають за галузь охорони здоров’я невідкладно запропонувати шляхи вдосконалення медичної реформи, щоб не допустити закриття сотень лікарень по всій Україні.

Читайте також: Запорізька лікарня отримала сучасні апарати штучної вентиляції легенів