Наступного тижня на два з половиною місяці буде закрито для будь-якого транспорту, окрім тролейбусів, ділянку головної магістралі нашого міста – проспекту Леніна – від вул. Чекістів до вул. Комсомольської. Також закривається рух трамвайних маршрутів № №1, 3, 16 в прямому і зворотному напрямку – від площі Соборної до вокзалу “Запоріжжя-1”.
Пов’язане все це з другою чергою робіт із заміни трамвайних шляхів і асфальтного покриття дорожнього полотна на цій дільниці. Нагадаємо, в 2008 році такий самий комплекс робіт було виконано на ділянці дороги “Запоріжжя I” – вул. Космічна. Наступний етап – ділянка магістралі від вул. Космічної до вул. Кірова. Загальна вартість проекту – 19,5 млн. грн., які будуть профінансовані з Державного бюджету. Із них 8 мільйонів 300 тисяч вже надійшли із Києва. За ці кошти вже було придбано трамвайні рейки та частково плити, виготовлення опор вже заказано Запорізькому кранобудівному заводу.
У середу на нараді в міськвиконкомі, на яку було запрошено всіх субпідрядників робіт, представників ДАЇ та інших відповідальних осіб, мер Олександр Сін з’ясовував, чи все готово до початку масштабних робіт, що неминуче призведуть до тимчасових незручностей для мешканців міста.
Приступити до реконструкції планувалося 19 липня, а завершити – 5 жовтня. Але мер запропонував підрядникам зробити городянам подарунок до Дня міста і завершити роботи на 5 днів раніше – 1 жовтня. Також мер наполягав, щоб роботи почалися ударними темпами відразу ж після перекриття проспекту.
Учасники наради докладно обговорили питання організації руху під час проведення реконструкції і основних етапів виконання робіт. За два дні до початку робіт з реконструкції по ходу руху транспорту буде встановлено дорожні знаки та інформаційні щити, які пояснюватимуть водіям схему руху. Відповідні оголошення будуть розміщені і на зупинках громадського транспорту та в маршрутках, схеми руху яких буде змінено. За інформацією начальника управління транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради Юрія Дроздова, зміни торкнуться 40 маршрутів.