Світ
Керівники міста Кримська на Кубані (РФ) за дві години до появи 7-метрової хвилі, яка фактично накрила місто, евакуювали власні сім’ї. Начальник міської цивільної оборони Кримська вже наступного після трагедії (загинула 171 особа) дня пішов у відпустку.
У Сирії продовжується фактично громадянська війна, за суперечливими даними, у боях у провінції Хама тільки протягом 12 липня загинуло 200 осіб, в основному це мирні жителі.
Парламентська асамблея Ради Європи своєю резолюцією визнала Абхазію та Південну Осетію “окупованими Росією території Грузії”. Російська делегація проти не голосувала, а утрималася.
У Росії офіційно зареєстрована партія прибічників кінорежисера Микити Михалкова. Вона отримала назву “За нашу Батьківщину”.
Парламент Молдови заборонив у країні комуністичну символіку. Нагадаємо, що Компартія Молдови і її лідер Володимир Воронін утримували всю повноту влади в державі до 2009 року.
На відміну від американських сенаторів (у тому числі і демократів), які запропонували спалити одяг олімпійської збірної США, пошитий у Китаї, спортсмени дуже задоволені новою формою.
Британська розвідка зізналася, що своїми діями вона зірвала появу ядерної зброї в Ірану вже в 2008 році.
У Південно-Африканській республіці у результаті зіткнення на переїзді поїзда із вантажівкою загинуло 30 пасажирів поїзда.
Україна
Під час зустрічі президентів України та Росії Віктора Януковича та Володимира Путіна в Лівадії підписано документ про принципи делімітації кордону в Керченській протоці. Попередньо вони закріплюють статус-кво. Тобто острів Тузла і основний фарватер протоки лишаються українськими. Однак Росія залишає за собою “право ключа” при вході до Керченської протоки.
За повідомленнями інформаційних агенцій, під час переговорів Віктора Януковича та Володимира Путіна ніяких зрушень з газового питання, як і з питання про вступ України до Митного союзу Росії та її партнерів з числа колишніх союзних республік не відбулося.
Конституційний суд України визнав неконституційною процедуру обрання і звільнення голови Верховної Ради бюлетенями. Таким чином, тепер для цієї процедури достатньо звичайного (кнопочного) голосування і 226 голосів.
Народний депутат Віктор Янукович-молодший заявив в інтерв’ю “Українській правді”, що напише заяву про те, що не голосував за “мовний закон”, бо був у цей час на автоперегонах.
У Києві нарахували тільки офіційних 945 “гривневих” мільйонерів. Про це повідомила Державна податкова адміністрація.
Під час голодування під “Українським домом” проти ухвалення “мовного закону” двох жінок у важкому стані забрала “швидка допомога”.
Кабінет Міністрів узгодив питання передачі 33 мільйонів бюджетних коштів від Міністерства оборони до Генеральної прокуратури.
Область
З початку року в Запорізькій області виявлено і відправлено за парти 783 безпритульні дитини.
За останні 20 років кількість учнів у школах області впала на 50 %. Нерідко класи у сільській глибинці відвідують по 3–4 учні.
Легендарному “Запорізькому комбату” – молодшому політрукові Єрьоменку Олексію Гордійовичу присвоєне звання Героя України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно).
Відомий російський мандрівник і наш земляк Федір Конюхов відвідав свою малу Батьківщину – село Чкалово Приазовського району.