Відповідно до уточненої статистичної інформації, протягом 2021 року по обліку органів пробації Запорізької області пройшла майже 7 тисяч (6 653) засуджених, які відбували покарання в громадах, – повідомляє філія ДУ “Центр пробації” в Запорізькій області.

Система пробації передбачає роботу з правопорушниками без ізоляції їх від суспільства – надання їм соціальної та психологічної підтримки та допомоги. І, звісно, це нагляд і контроль.

Тюрма як метод покарання давно довела свою неефективність. Тому у майбутньому система пробації буде все більш розвиненою системою для перевиховання порушників закону, які не становлять небезпеку для суспільства.

У рамках пенітенціарної пробації 571 засуджений у процесі підготовки до звільнення з місць позбавлення волі за участі органів пробації Запорізького регіону отримали сприяння у вирішенні питань про місце проживання, працевлаштування, соціальний супровід або соціальний патронаж при поверненні в громаду. 91 % порушених питань вирішено позитивно. Решта – частково або перебували на розгляді.