Персонал працює під тиском військових рф, розповів в інтерв’ю для «ЕнергоБізнесу» керівник ДП “НАЕК “Енергоатом” Петро Котін.

«Персонал і досі працює під тиском військових рф. На майданчику перебувають сотні озброєних військових, важка техніка, влаштовані склади боєприпасів тощо. Тобто відбувається все те, проти чого мало б виступати МАГАТЕ: фізична присутність військ у периметрі станції, сам фізичний периметр порушений, ми його не контролюємо… росія перетворила майданчик АЕС на військову базу, персонал, працюючи під тиском, не може відпочивати, хоча це вимагається правилами безпеки. Також недостатнє постачання продуктів харчування. Всі ці факти є прямим порушенням ядерної та радіаційної безпеки, і МАГАТЕ мало б на них реагувати», – сказав Котін.

Він зазначив, що станція працює за планами, які складаються заздалегідь.

«Зазвичай ми не працюємо «з коліс». У нас є резерв запасних частин, хімічних речовин, і деякий час ми можемо працювати «без підвозу». Звісно, є критичні позиції, які потрібно буде підвозити. Ми вирішуємо питання, як їх постачати або працювати без них», – зауважив Котін.

Як відомо, Запорізька АЕС та Енергодар з 4 березня тимчасово захоплені російськими військовими. На майданчику ЗАЕС, крім військових рф, тривалий час незаконно перебувають представники “Росатому”.