Захоплена росією Запорізька атомна електростанція “повністю вийшла з-під контролю”, заявляють у Міжнародній агенції з атомної енергії.

Директор МАГАТЕ, який відвідував Україну тричі, але так і не побував на окупованій росіянами ЗАЕС, попередив про ядерну загрозу. Рафаель Гроссі наголосив, що ланцюжок постачання обладнання і запасних частин на станцію перерваний. Саме тому в агентстві невпевнені, чи отримує ЗАЕС усе, що їй потрібно.

Рафаель Гроссі – людина, яка б мала забезпечити ядерний контроль всієї планети. Втім, він заявив: “Всі принципи ядерної безпеки були порушені. На карту поставлено надзвичайно серйозну, надзвичайно серйозну і небезпечну справу”.

Запорізька атомна електростанція в місті Енергодар була захоплена окупантами на початку березня. Того ж дня  українська влада заявила про ядерний тероризм із боку держави-окупантки. Адже російські війська бездумно обстрілювали ядерний об’єкт – це зафіксували камери відеоспостереження, а також підтвердив персонал станції, який в ту ніч був на зміні.