Міські лікарні забезпечені усім необхідним, щоб продовжити боротьбу з небезпечним вірусом

Запоріжжя знаходиться в “зеленій зоні” за рівнем захворюваності на коронавірус. Проте, хвороба не відступає. Щодня в місті збільшується кількість хворих на COVID-19. Тому міська влада й медзаклади працюють над тим, аби бути готовими до можливого погіршення ситуації. Як писав сайт “Запорозька Січ”, на сьогоднішній нараді мер Володимир Буряк доручив своєму профільному заступнику, департаменту охорони здоров’я та керівникам лікарень посилити роз’яснювальну роботу та вжити всіх необхідних заходів, щоб захистити медиків та надати всю необхідну допомогу хворим.

Нагадаємо, ще на початку епідемії коронавірусу в Запоріжжі вжили додаткових заходів та спрямували з міського бюджету 100 млн грн на убезпечення медичних працівників, закупівлю додаткового обладнання та тестів. Посилили лікувальну базу і в міській лікарні №6. Цей заклад став своєрідною сортувальною базою. З початку епідемії сюди привозили хворих пневмонією та підозрою на коронавірус з усьго Запоріжжя та області.

– Якщо ПЛР-тест виявлявся негативним, тоді пацієнта переводили до іншого відділення, де й продовжували лікувати пневмонію. Під цю сортувальну базу в нас були перепрофільовані відділення пульмонології, а також приймальне, яке працювало у режимі стаціонару інфекційної лікарні. Захист персоналу для нас був дуже актуальним – це й засоби індивідуального захисту, а також дезінфекції. Нас вчасно підтримали у цьому плані – забезпечили всім необхідним. Запасів вистачає і донині, – розповіла директорка КНП «Міська лікарня № 6» Ірина Віцина. o_1efc50ajtcoc16h91fmn1c2215ro1r

За 4 місяці в лікарні прийняли 550 хворих. У 350 з них була пневмонія, їх лікували у стаціонарі. У п’ятьох пацієнтів виявили коронавірус – вони перебували в реанімації.

Щоб лікарня могла ефективно надавати допомогу, її матеріально-технічну базу доповнили сучасним обладнанням. Це і мобільний рентген-апарат, кисневі концентратори, монітори для слідкування за станом пацієнта, пульсоксиметри. Окрім цього невдовзі до медзакладу мають прибути ще два апарати ШВЛ. Загалом у лікарні таких апаратів 11, 6 з них – високого класу, які є найефективнішими для лікування гострої дихальної недостатності.o_1efc50ajt6sj1g14j8162v1gim1o o_1efc50ajt3b7qka6rc1bin1gr71p o_1efc50ajs1ccp1j311hg01n4mpeh1n

– Ще 3 апарати ШВЛ – середнього класу, вони теж годяться для лікування важких пневмоній. Щоб поповнити парк дихальної апаратури, придбали нещодавно ще 2 апарати ШВЛ – високого класу вони мають днями надійти. Загалом, забезпеченість таки обладнанням у нас достатня, – відзначила Ірина Віцина.

Забезпечені усім необхідним, зокрема належним запасом засобів індивідуального захисту, дезінфекції й інші лікарні міста. Також надійшла більшість з додаткового обладнання, яке придбали за кошти міського бюджету на початку епідемії. Медики продовжують працювати у посиленому режимі, повідомляє сайт міськради.

– Хвороба нікуди не зникла, тому перед медичними закладами стоїть багато завдань. Це не лише лікування пацієнтів, а й інформування запоріжців про загрозу хвороби, профілактичні заходи, які потрібно вживати. Завдання ж керівників медичних закладів захистити самих медиків. Якщо вдасться вберегти медиків, то вони у свою чергу зможуть зберегти життя та здоров’я багатьох запоріжців, – зазначив Володимир Буряк.

Запоріжці ж можуть сприяти боротьбі з коронавірусом своєю відповідальністю та неухильним дотриманням карантинних обмежень.

Читайте також: В Запорізькій області додалось нових випадків коронавірусу