Не дали розповсюдити наркотики
З метою викриття протиправної діяльності запоріжців та попередження з їх боку вчинення злочинів активізовано роботу з взаємодії оперативних підрозділів пенітенціарних установ Запорізької області з територіальними органами внутрішніх справ.
Так, до співробітників оперативного відділу Вільнянської виправної колонії № 20 надійшла оперативна інформації щодо намірів невідомої особи доставити наркотики у колонію. Під час проведення оперативно-розшукових заходів спільно з працівниками відділу оперативно-розшукової роботи управління пенітенціарної служби в Запорізькій області та співробітниками ВБНОН Запорізького міського управління міліції на вулиці Героїв Сталінграда було затримано двох молодих панночек під час збуту наркотичної речовини. Як з’ясувалося, жінки збули бупренорфіну на 600 гривень з метою його подальшої передачі засудженим вищезазначеної установи виконання покарань.
Наразі працівниками БНОН проводиться перевірка стосовно жінок, які збули наркотичний засіб, та вирішується питання про притягнення їх до кримінальної відповідальності. Також працівникам міліції належить з’ясувати джерело походження вказаної речовини, а також мотиви і обставини її незаконного обігу.
Варто відзначити, що бупренорфін, як і метадон, використовується для замісної терапії в наркодиспансерах відповідно до міжнародної метадонової програми і внесений до Національного переліку основних лікарських препаратів і виробів медичного призначення України. Така терапія викликає чимало суперечок у суспільстві, оскільки не може вилікувати наркозалежних, а тільки зменшує соціальну шкоду від наркоманії. І то не завжди, оскільки бупренорфін, звичайно, частково притуплює “ломку” і якось ще тримає в тонусі, але не відвертає наркомана від “вуличного наркотику”. У проміжках між прийомами “ліків” учасник замісної терапії все одно шукає щось ще, а також йде на злочини, щоб отримати необхідний “кайф”.
Врятували п’ятьох малят, покинутих матір’ю без нагляду
Пізно ввечері до чергової частини Заводського райвідділу міліції зателефонував небайдужий чоловік. Він, хоч і не побажав назватися, повідомив, що у одній з квартир будинку на вулиці Орджонікідзе горе-матір, яка давно зловживає алкоголем, полишила зачиненими п’ятьох малолітніх дітей.
Тривалий час малеча знаходиться без нагляду, негодована та невпорана. Отримавши тривожний сигнал, міліціянти разом з працівниками МНС організували справжню рятувальну операцію. Малюків, наймолодшому з яких ще не виповнилося й двох років, визволили з мимовільного полону й доправили до медичного закладу.
Щодо жінки, яка проміняла дітей на “оковиту”, то вдома вона поки що не з’явилася. Її місцезнаходження наразі встановлюється.
Як розповіли “ЗС” у прес-службі, громадянка вже не вперше нехтує батьківськими обов’язками. За тиждень вона примудрилася загубити одного з дітлахів. Тоді міліція у справах дітей оперативно відшукала “пропажу”. Наразі вирішується питання про притягнення горе-матері до відповідальності. Розглядається питання про позбавлення її батьківських прав.
Ігор АКІНФЕЄВ

На реконструкції водогону обікрали державу – справа в суді
Бердянською природоохоронною міжрайонною прокуратурою завершено розслідуванням та скеровано до суду кримінальну справу стосовно директора приватного підприємства, який привласнив понад 75 тисяч гривень, виділених з державного бюджету.
Як встановлено, підприємець у грудні минулого року вніс до акта прийому виконаних будівельних робіт з реконструкції водогону в смт Андріївка завідомо неправдиві відомості про нарахування завищеної заробітної плати найманим робітникам. Директор обвинувачується у привласненні чужого майна шляхом зловживання своїм службовим становищем (ч.2 ст.191 КК України) та службовому підробленні (ч.1 ст. 366 КК України).
З метою відшкодування завданої злочином шкоди прокуратурою заявлено позов до обвинуваченого на суму встановлених збитків, на майно колишнього посадовця накладено арешт.
Прес-служба прокуратури Запорізької області