Вимушені тривалі поїздки та розбиті через бойові дії дороги стали викликом для українських водіїв, тож одна з найбільших інтернет-платформ оголошень запитала в українців, чи стали вони частіше слідкувати за станом авто впродовж останніх чотирьох місяців війни. Результати дослідження — в аналітиці.

Більшість українців користується автомобілем у межах міста

У опитуванні взяли участь 2 856 респондентів, серед яких майже 64% українців користуються авто щодня, а 10% навіть придбали нещодавно вживану автівку. Переважна більшість респондентів пересуваються на легковому авто (72,5%) в межах міста (таких 69,4%). Ще 18,2% використовують машину для подорожей на довгі дистанції.

У кожного другого водія ламалася автівка під час війни

У понад 51% опитаних водіїв ламалося авто впродовж війни. Так, найбільше проблем українці мали з двигуном чи ходовою — на ці поломки скаржилися 27,6% респондентів. Незначне відновлення машин робили 19,3% українців. Сюди відносяться рихтування, фарбування, заміна деталей, зварювання тощо. Водночас лише 4,2% відповіли, що їх авто потребувало капітального ремонту.

Важливо відмітити, що попри війну український ринок автозапчастин досить насичений: лише щомісяця пропонують близько 1 млн товарів у категорії «Автозапчастини» сайту оголошень. Найбільший пік оголошень від продавців був у червні – 1 148 563 опцій, що порівняно з минулим роком більше на 29%. Серед топ-пропозицій деталі для кузова — 31% від загальної кількості оголошень у категорії. У порівнянні з першим місяцем війни вибір збільшився на 38%. Кількість оголошень про продаж двигуна збільшилася майже на 25% (до 194 тис. оголошень), а електрообладнання та автосвітла побільшало на 20-21% до 113,6 тис. та 86 тис. оголошень відповідно.

Найбільше протягом 4 місяців війни українці відгукувалися на оголошення з продажу деталей для кузова та двигуна. Також із березня по травень автовласників цікавили деталі до підвіски та електрообладнання. А у червні п’ятірку доповнили ще деталі до салону.

При поломці водії довіряють машину СТО або ж знайомим майстрам

Якщо потрібно полагодити автомобіль, майже 40% українців звернуться на СТО. Ще близько 33% довірять свою автівку знайомому майстру, а 28% опитаних ремонтують авто самостійно. При цьому, майже половина респондентів проводить техобслуговування як у разі поломки, так і для планової діагностики. З них 23,6% водіїв заявили, що звертаються до автомайстерні лише якщо підозрюють несправність, ще 20% відвідують СТО задля планової діагностики авто.

Згідно з опитуванням на OLX Авто, найчастіше українці проводять техобслуговування раз на півроку (38% опитаних) чи раз на рік (33%). Однак є й водії, які щомісяця здійснюють діагностику автомобіля — таких 18,5%. Крім того, серед поширених відповідей — перевірка справності через кожні 10 000 км пробігу або ж перед далекою дорогою.