Під головуванням віце-прем’єр-міністра – міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка відбулася селекторна нарада щодо виконання завдань, передбачених заходами з розвитку системи охорони здоров’я у сільській місцевості. Участь у нараді взяв голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Насамперед Геннадій Зубко закликав учасників селектору активізувати роботу щодо реалізації реформи системи охорони здоров’я.
– Нині ми маємо звести до єдиного показника картину, яка складається в Україні щодо реалізації розвитку будівництва амбулаторій, придбання транспорту, а також підписання декларацій. Це доручення було надано Президентом України Петром Порошенком у рамках реформи системи охорони здоров’я. Стосовно інфраструктури – нині по Україні створено 513 проектів на 2,7 мільярда гривень. Проте залишаються ще 2,9 мільярда бюджетних коштів, які також мають бути освоєні. Крім цього, із цих проектів ще 74 не визначились із земельними ділянками, на яких будуть зводитися об’єкти, тож варто приділити увагу цьому напрямку. Для втілення реформи в життя також заплановано виділити 248 мільйонів гривень на майже 500 автомобілів для медпрацівників. Тож на місцях варто не забувати про те, що від якості роботи посадовців залежить, наскільки швидко люди відчують реальний ефект від реформи. Закликаю голів облдержадміністрацій взяти на особистий контроль моніторинг виконання відповідної роботи, – наголосив Геннадій Зубко.
За інформацією департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, відповідно до розпорядження голови ОДА «Про затвердження Переліку проектів та заходів, що фінансуються у 2018 році за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості» сформовано та затверджено перелік об’єктів, які планується збудувати у 2018 році в Запорізькій області. Відповідно до розпорядження реалізацію проектів будівництва забезпечує департамент капітального будівництва ОДА.
– Нині в Запорізькій області приділяється чимала увага створенню сучасних амбулаторій. Загалом у регіоні заплановано відкрити 17 закладів. Це 11 амбулаторій монопрактики, п’ять амбулаторій групової практики та будівництво Центру первинної медичної допомоги у селищі Сонячне Запорізького району. За темпами виконання запланованих заходів Запорізька область знаходиться серед перших. І я тримаю на контролі виконання відповідної роботи. Моніторинг за всіма напрямами здійснюється не лише департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації, а й мною особисто, – підкреслив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.
Стосовно забезпечення службовим автотранспортом медичних працівників закладів охорони здоров’я, які працюють у сільській місцевості в Запорізькій області, заплановано придбати 16 одиниць техніки вартістю 500 тисяч гривень. Загальна вартість складає 8 мільйонів гривень із розрахунку один службовий автомобіль для лікарів на одну амбулаторію. До кінця 2018 року заплановано придбання п’яти одиниць службового транспорту. Крім цього, в с. Чкалове Веселівського району потреба у службовому транспорті забезпечена коштом місцевого бюджету. Наразі опрацьовується питання щодо дооснащення сучасним обладнанням за рахунок субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, затверджених постановою Кабінету Міністрів України.
Джерело: сайт ЗОДА