Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу відзначив, що за даними Світового банку Україна в цьому році ще на 5 позицій піднялася в рейтингу інвестиційної привабливості країни Doing Business.

«Це не є досягнення лише Президента аж ніяк. Велику роль, крім мене, тут зіграв і Уряд, і Верховна Рада, і активісти, і наші шановні асоціації, і, власне кажучи – бізнес. Ми з вами спільними зусиллями покращили минулорічний результат на п’ять позицій», — повідомив Президент. Також він додав, що на 41 пункт зріс показник України в номінації «міжнародна торгівля», на 25 – в частині виконання контрактів.

В цілому протягом п’яти років Україна в цьому рейтингу піднялася на 41 сходинку вгору. «Найбільшого прогресу за роки реформ добилися в категоріях «оподаткування». Це тоді, коли ніхто не вірив, що щось можна зробити з цим «болотом». Закінчили з плюсом в сто десять пунктів. «Міжнародна торгівля» — з удвічі кращим показником до минулорічного. В захисті міноритарних інвесторів додали 56 пунктів», — додав Петро Порошенко.

Президент Петро Порошенко також під час зустрічі підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».

«Закон під умовною назвою «Маски-шоу стоп – 2» полегшує механізм притягнення до відповідальності слідчого чи прокурора, правоохоронця, які прийняли незаконне рішення під час розслідування кримінальної справи, яке згодом скасоване судом. Говорячи простою мовою, за неправомірне переслідування бізнесу винні з сьогоднішнього дня будуть нестимуть персональну відповідальність, тому числі і матеріальну», – сказав Петро Порошенко.

Зобов’язання про підвищення ціни на газ та зрівняння у вартості імпортного блакитного палива і газу українського видобутку перед Міжнародним валютним фондом було взяте ще попередніми урядами та представниками влади, нагадав Президент Петро Порошенко.

«Не зайвим буде нагадати, що зобов’язання зрівняти внутрішні і зовнішні ціни на газ – ціну внутрішню і ціну імпортного газу, Україна взяла на себе, коли, наприклад, голова нинішнього Уряду Володимир Гройсман ще був мером Вінниці і займався трамваями й ЖЕКами, але точно не газом», – сказав Глава держави під час зустрічі з представниками українського та міжнародного бізнесу у Києві.

«Відповідний Меморандум з Міжнародним валютним фондом пам’ятаєте коли був підписаний? 31 жовтня, саме в цей день, тільки 2008 року. Рівно десять років тому. День в день. Дивно, що опозиція не святкує цю «урочисту» дату. Міжнародний валютний фонд очолював тоді Домінік Стросс-Кан. А хто на той час був Прем’єр-міністром, я називати не буду. Французькою це звучить як «шерше ля фам», – додав Президент.

Він також нагадав, що ці зобов’язання були взяті задля отримання підтримки від МВФ у великих сумах. «54 мільярди доларів. От загальна боргова спадщина, яку «нагуляли» сьогоднішні «правдоборці» у 2007-2013 роках, коли були владою», – наголосив Петро Порошенко.

«Але хто б не був – подібні зобов’язання носять абсолютно не персональний характер, носять міжнародно-правовий характер. Держава взяла зобов’язання – виконуйте. Хоча брали одні, а виконувати мусять інші», – зазначив Глава держави.

Саме тому Уряд нині, діючи в межах своєї компетентності і відповідальності, прийняв рішення про підвищення тарифів, «для того, щоби продовжити співпрацю з Фондом (МВФ)», констатував Петро Порошенко.

Президент вкотре підкреслив, що поточний стан економіки вже дозволив би Україні обійтися без запозичення. «Я на цьому наголошую – якби не пікові розрахунки по старих кредитах, які належать до виплати наступного, 2019 року», – сказав він.

Президент Петро Порошенко наголосив, що Україна внаслідок жорстких і важких антикризових заходів вступає в період економічного зростання, однак позитивні прогнози мають політичні ризики через початок тривалого виборчого циклу в країні.

Глава держави зауважив, що був приємно вражений словами відомого британського публіциста Едварда Лукаса на Львівському бізнес-форумі про те, що Україна вже є історією успіху, бо впоралася із викликами, які збили би з ніг будь-яку іншу країну. Президент нагадав, що в 2014 році ухвалив рішення про дострокові парламентські вибори. «Щоб країна мала чотири роки на реформи, щоб ми говорили про розвиток і реформи, а не про популістські заклики і обіцянки, локшину, яку популісти і політикани вішають на вуха виборців», – зазначив Глава Держави під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу.

За словами Петра Порошенка, у 2019 і 2020 роках люди обиратимуть Президента, Парламент, органи місцевого самоврядування. «Президентська посада цікавить багатьох, але привабливість органів місцевого самоврядування зросла завдяки децентралізації», – зауважив Глава Держави, додавши, що сотні мільярдів гривень з центрального бюджету були перерозподілені суб’єктам місцевого самоврядування, які мають вирішувати проблеми місцевих громад. «Тільки одні будують дороги і дитячі садки, школи, лікарні, а інші підвищують собі заробітну платню і кладуть гроші на депозит. Безумовно, що ми на це будемо реагувати, і реагувати ефективно», – наголосив Президент. Він вкотре звернув увагу, що вперше за всю історію України частина коштів зведеного бюджету, які перерозподіляються на користь місцевих бюджетів, перевищила 50%.

«Але ми маємо чітко розуміти – на нас насувається тайфун оскаженілого популізму… І ми маємо спільними зусиллями зупинити наступ популістів. Не допустити популістів до влади, бо держава і народ за це заплатять велику ціну. Всі випробування, які люди пережили протягом останніх років, можуть виявитися марними. Вони (досягнення – ред.) будуть зведені нанівець, і своїми експериментами можуть привести країну до нових політичних та економічних потрясінь», – сказав Президент. За його словами, економіка дуже погано реагує на гасла, а зберегти і прискорити зростання ВВП та рівня життя можна лише на основі відповідальної економічної політики, яка несумісна з простими і легкими рішеннями.

«Дешевий сир подають лише в мишоловках. Дешевий газ подають в російській клітці. Хіба що тільки так можна виконати фантастичну обіцянку знизити тарифи на газ вдвічі, втричі або п’ять разів. Кожен політик має свій досвід і вчиться на власних помилках. Іпотека під три відсотки, газ за ціною в рази нижче ринкової і тому подібне – це теж саме, що моя необережна обіцянка закінчити війну за декілька тижнів. Я перепросив за неї не лише для того, щоб зняти тягар з душі, а й для того, щоб моя історія стала уроком для всіх політиків», – наголосив Глава Держави.

«Дякую, що народ мене почув і зрозумів. Політики не зробили жодних висновків і знову вступили в змагання із нереальних обіцянок, децибели аж зашкалюють. Але в країні є відповідальна влада, здатна перед виборами витримати будь-якої сили атаки популістів та демагогів. А як після виборів? – виникає у вас питання. А після виборів – так, як вирішить народ. А в мудрості нашого народу як верховного суверена України я ніколи не сумнівався», – додав Глава Держави.

Президент наголосив, що Україна – це величезний потенціал людської сили та віри, а також край єврооптимістів і людей з унікальною вірою в Європу та власне європейське майбутнє.

Джерело: сайт АПУ