Опалювальний сезон в Запоріжжі ще триває

Не зважаючи на аномально теплу погоду, як для березня, опалювальний сезон завершувати ще зарано. Для цього є декілька причин, розповідають в концерні “Міські теплові мережі”.

Тепловики зазначають, що постійно проводять моніторинг погодних умов, і саме на підставі цих даних коригують роботу міських котелень. Хоча вдень температура повітря є досить теплою, вночі вона значно знижується. Якщо ж вимкнути опалення, це призведе до того, що в помешканнях містян, а також медзакладах, школах та дитсадках буде холодно, бо приміщення ще не встигають настільки прогріватися, щоб зберігати сталу температуру вдень і вночі. Крім того, на кінець березня синоптики прогнозують значне похолодання, яке буде особливо відчутне, якщо батареї вдома будуть холодними.

Тож вимикати опалення поки не доцільно. Технологічно вимкнути тепло лише в багатоквартирних будинках неможливо, а в лікарнях, дитсадках та школах робити це зарано, інакше діти та хворі люди можуть підірвати здоров’я.

Для того, аби уникнути так званих “перетопів” вдень, активність роботи котелень знижують до мінімуму. Це дозволяє знизити температуру в квартирах містян, однак  позначається на якості подачі гарячої води. При цьому, якщо повністю вимкнути опалення, запустити його, коли стане прохолодніше, буде значно дорожче і для споживачів, і для концерну.

Читайте також: Борги запоріжців за комунальні послуги зросли до 3,7 млрд грн