Чотири категорії вступників мають право на додаткові бали

Підвищити свій конкурсний бал цього року можуть члени збірних України, які брали участь у міжнародних олімпіадах відповідно до наказів МОН, а також учасники збірних України, які брали участь у Паралімпійських, Дефлімпійських чи Олімпійських іграх. Їм можуть зарахувати по 200 балів з двох предметів на вибір.

Додатково 10 балів можуть отримати призери IV етапу всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів у рік вступу та переможці III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту МАН у рік вступу.

Ці дві категорії вступників обов’язково мають бути ідентифіковані в ЄДЕБО. Повідомлення про це має з’явитися в їхньому електронному кабінеті. Якщо ідентифікуватися не вдалося, слід звернутися на “гарячу лінію” МОН за телефоном: (044) 287-89-29 або за електронною адресою: vstup2019@mon.gov.ua. Це необхідно зробити до подання першої заяви, оскільки після цього відповідні дані змінити буде неможливо і людина не зможе отримати додаткові бали.

Від 1 до 20 балів мають право отримати учасники всеукраїнської олімпіади для профорієнтації вступників у тому закладі, де проходили олімпіаду, з одного відповідного предмета. Бали нараховує приймальна комісія вишу.

Всі перелічені категорії вступників подають заяви в електронному вигляді.

Однак є ще одна, четверта, категорія вступників, які для нарахування додаткових балів мають подати заяви в паперовій формі. Це – призери чи переможці чемпіонатів Європи та світу, всесвітньої гімназіади, переможці чемпіонатів України з олімпійських видів спорту. У разі вступу на спеціальності «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура і спорт» їм нараховується 10 балів до конкурсного бала.

Для цього вступник до паперової заяви повинен додати документ, що підтверджує його статус призера або переможця.

Заяви можна буде подавати з 10 липня, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.

Нагадаємо, в цьому році найвищий результат на ЗНО в 200 балів отримали п’ятеро випускників запорізьких шкіл та один енергодарської.

Читайте також: Запоріжці можуть потрапити до збірної команди Ігор нескорених.