У Запоріжжі розробили нову схему дій щодо охорони повітря при несприятливих метеорологічних умовах

Під час нещодавнього «Еко Форуму-2021» відбувся круглий стіл на тему «Розбудова регіональних систем оповіщення населення про ризики забруднення атмосферного повітря». Начальниця відділу екологічної безпеки управління з питань екологічної безпеки Запорізької міської ради Юлія Іванова розповіла про оновлення схеми дій під час несприятливих метеорологічних умов у Запоріжжі.

В місті прогнозування високих рівнів забруднення, передачу попереджень (сповіщень) і їхнє скасування здійснюють прогностичні підрозділи Держком­гідромету. Взаємодія його місцевих підрозділів з підприємствами та контролюючими органами з питань захисту атмосфери від забруднення в періоди несприятливих метеорологічних умов здійснюються за заздалегідь розробленою схемою, затвердженою міськ­виконкомом.

– За даними Запорізького обласного центру з гідрометеорології у 2019 році було спрогнозовано 121 попередження про очікуване високе забруднення повітря домішками (НМУ) та про метеорологічні умови високого забруднення (МУВЗ), а у 2020 році – 101. Зі 121 попередження у 2019 році 52 прогнозувалось по пилу, 35 по фенолу, 16 по дво­окису азоту, а також 40 попереджень про МУВЗ. Зі 101 попередження у 2020 році 46 прогнозувалось по пилу, 23 по фенолу, 12 по двоокису азоту, а також 41 попередження про МУВЗ, – зазначила Юлія Іванова.

Спеціаліст розповіла, що до недавнього часу на території Запоріжжя діяло рішення виконавчого комітету від 2007 року, відповідно до якого тільки на 16 підприємств міста розповсюджувалася дія режимів роботи за несприятливих метеорологічних умов. Структурними підрозділами виконавчого комітету Запорізької міської ради проведена робота щодо розробки нової схеми дій за несприятливих метеорологічних умов. Нарешті рішенням виконавчого комітету міської ради від 06.08.2021 вона затверджена.

– Цим рішенням розширено перелік підприємств, організацій міста, які повинні виконувати заходи щодо охорони атмосферного повітря за несприятливих метеорологічних умов. Визначено 45 суб’єктів підприємницької діяльності (у т.ч. їхні проммайданчики та виробництва), які є найбільшими вкладниками у забруднення атмосфери Запоріжжя (відповідно до валових викидів по кожній прогнозованій речовині). Оновлено механізм взаємодії та обов’язки організацій, що беруть участь в роботах з прогнозу забруднення атмосфери, регулювання викидів за несприятливих метеорологічних умов і контролю ефективності цих робіт, – розповіла Юлія Іванова.

Виконавчим комітетом міської ради вже проведено нараду з промисловими підприємствами міста – учасниками схеми дій при НМУ, на якій надані роз’яснення стосовно оновлення схеми, зокрема щодо розробки ефективних заходів, своєчасного їх виконання в повному обсязі, а також необхідності інформування громадськості.

Читайте також: Місцева влада обмежена у впливі на підприємства-забруднювачі Запоріжжя