Шостого вересня колишній працівник обленерго був затриманий на хабарі у чверть мільйона гривень, про що «ЗС» повідомила «гарячим слідом». Проте він вніс 400 тис грн. застави і повернувся до корупційного бізнесу.  20 вересня його знов затримали на хабарі. На цей раз – 20 тисяч гривень.

За даними офіційного сайту Департаменту захисту економіки Нацполіції України, співробітники УЗЕ в Нацполіції викрили групу хабарників, яка складалася з діючих та колишніх працівників обленерго. Вони вимагали від підприємців гроші за погодження технічних умов, проектної документації з подальшим укладанням договорів з підключення до мережі електропостачання будівель, які використовуються в комерційних цілях суб’єктами господарювання. 6 вересня 2016 року під час одержання 250 тисяч гривень неправомірної вигоди двох здирників було затримано. Діючому співробітнику суд обрав міру запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, а колишньому – у вигляді арешту з можливістю внесення застави. Здирник, заплативши 400 тис грн., повернувся до «прибуткового бізнесу» – стягнення хабарів. Цього разу, він вимагав від підприємця 20 тисяч гривень за прискорену процедуру підключення його кіоску до електромережі та подальше оформлення відповідної документації. Мовляв, тільки після сплати грошей підприємець отримає документи.

Раніше оперативники Управління захисту економіки у Запорізькій області зафіксували факти одержання здирником неправомірної вигоди. 20 вересня оперативники УЗЕ спільно зі слідчими обласної поліції та прокуратури затримали екс-енергетика в лікарні. У зв’язку із хворобою свого «клієнта», він сам приїхав до нього по хабар. ..

Євген ПАНТЕЛЕЄВ